Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam na film:

Že jste se letos nestihli stavit ve Varech? Tak neotálejte! Šary Vary aneb oficiální ozvěny 57. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary jsou v plném proudu! Divácké hity i oceněné snímky představí vybraná kina v Praze a Brně. Nenechte si ujít letošní hvězdné tituly jako je snímek Anatomie pádu oceněn Zlatou palmou v Cannes, finský Karaoke Blues nebo jihokorejská romance Minulé životy.

Kde: Praha – Aero, Světozor, Přítomnost
         Brno – Scalní letňák: Filda

Kdy: 10. července – 16. července

Kam s ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

elle.cz

Kam za designem:

Architekta a designerka Helena Dařbujánová představila světu další unikát, a to novou magickou skřín pro ženy, jež nese název Ona je… Nový autorský designový nábytek působí jako alter ego skutečné ženy - nabízí jí útočiště pro uchování vzpomínek, ukrývá tajemství, které patří pouze jí, a dává jistotu, že vše je tak, jak má být. Přijďte se seznámit a zjistit, kdo Ona opravdu je do budovy Staré prádelny ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze, kde je představena v rámci výstavy fotografií Alžběty Jungrové „I Believe“.

Kde: Karlovo náměstí, Praha

Kdy: do 15. října

Ona opravdu je

 

Kam na festival:

Povinností máte nad hlavu a na vaší rozečtenou knihu začíná sedat prach? Dožeňte vaše literární resty a vydejte se příští víkend do Mariánských lázní na festival Knižní lázně, který si vezme do péče vaše duševní zdraví a nabídne prožitek „literárního wellbeingu“. Součástí programu jsou autorská čtení, diskuse, tvůrčí dílny, knižní jarmark i meditace. Letošními ambasadory festivalu jsou herečka Bára Seidlová a spisovatel a básník Petr Borkovec. Festival vzpomene i na památku Milana Kundery, který nás před pár dny opustil.

Kde: kolonáda Maxima Gorkého v Mariánských lázních

Kdy: 21.-23. července

Petr Borkovec

 

Kam na oběd:

Nevíte kam zajít s kolegy na oběd? Alcron Restaurant představuje novinku, a tou je Business Lunch. Obědové menu připravované šéfkuchařkou Eliškou Hromkovou je zajímavé svým konceptem plant forward, který se zaměřuje na pokrmy na rostlinné bázi, zároveň však neopouští tradici středoevropské kuchyně. Přijďte si svůj pracovní den zpříjemnit výtečným obědem v autentických prostorech s prvorepublikovým duchem.

Kde: Štěpánská 623/40, 110 00 Nové Město

Kdy: od pondělí do pátku mezi 11:30 a 15:00

Alcron Restaurant

 

Kam na výstavu:

Propojení umění s realitou současného světa, to najdete na výstavách na zámku Bechyně. Výstavu nesoucí jméno „Together“ instalovali v zámecké galerii sami umělci Nedko Solakov a Jiří Kovanda. Navštívit můžete také sochařský park, který slaví své třetí narozeniny a kde nechybí výběr mladých českých sochařů. Na obou výstavách se podílela světoznámá italská Galleria Continua.

Kde: Zámek 1, 391 65 Bechyně

Kdy: červenec a srpen: úterý až neděle 10:00 – 16:00 až do 30. září

Bechyně

 

Kam za regenerací:

Po dlouhém pracovním týdnu se odměňte plnohodnotnou regenerací, a to třeba formou víkendového pobytu ve vysočinském Resort Svatá Kateřina, který můžete znát z českého filmu Kurz manželské touhy. Navštívit můžete i jejich unikátní Ájurvédský pavilon a seznámit se tak s autentickou indickou celostní medicínou, která harmonizuje vaše tělo, ducha i mysl. Ať už vás trápí bolavá záda, špatná pleť, PMS, nebo se na vašem těle znatelně podepsal stres, Ájurvéda vám navrátí energii, vitalitu a očistí vám tělo. Pro pobyt nejsou nutné žádné předchozí znalosti Ájurvédy. Odjedete odpočatí, s nově nabitou energií a vnímáním sebepéče.

Kde: Resort Svatá Kateřina, Svatá Kateřina 327, 394 64 Počátky

Zdroj: Autorský článek, archiv zmíněných