KAM S ELLE: Jediný víkendový to do list, který potřebujete

Kam na večeři:

Střešní terasa hotelu Four Seasons se na letní sezónu opět promění v japonskou restauraci MIRU, kde mohou místní i hoteloví hosté v soukromí ochutnat to nejlepší z japonské gastronomie. V soukromé atmosféře pod širým nebem si hosté mohou na střešní terase MIRU, inspirované japonskými zahradami s pouhými čtyřmi stoly, vychutnat kouzlo japonských chutí, a to vždy od 18 hodin od úterý do soboty. Devítichodové degustační menu založené na Nikkei kuchyni je sestavené hostujícím japonským šéfkuchařem Toshikazu Kato, jehož gastronomické umění je proslulé v Ženevě, a šéfkuchařem hotelu Nicholasem Trosienem, který svou vášní pro inovace doplnil menu o interaktivní prvky.

terasa MIRU

 

Kam za kulturou:

Léto se rychle blíží a do startu nového ročníku Letních shakespearovských slavností zbývají už jen týdny. Ve středu 26. června zahájí Slavnosti na Nejvyšším purkrabství Pražského hradu komedie MARNÁ LÁSKY SNAHA v režii Filipa Nuckollse.Kdo loni nestihl vyprodanou premiérovou komedii JAK SE VÁM LÍBÍ, bude mít příležitost letos. Bláznivý Ardenský les, zázračné místo, v němž se lze snadno ztratit a v němž na stromech podezřele přibývá milostné poezie, po roce oživí Lucie Štěpánková, Václav Matějovský, Roman Zach, Markéta Děrgelová, Pavla Tomicová, Tomáš Jeřábek nebo Jaromír Nosek. Shakespearem klasicky ožije nejen Praha, Ostrava a Brno, ale také Bratislava, kde pod vedením režiséra Michala Vajdičky začne svou pouť 4. července letošní slovenská premiéra SKROTENIE ZLEJ ŽENY.

Kam na koncert:

Do prahy přijede britská superstar Ed Sheeran a vystoupí 27. a 28. července v hradeckém Parku 360. První ze dvou koncertů je již zcela vyprodaný, na druhý přidaný termín zbývají poslední vstupenky. Připravujeme koncept, který u nás nemá obdoby. Program v areálu bude probíhat už od dopoledních hodin a nabídne celou škálu zábavných aktivit. Tematicky se vrátíme k buskerským kořenům Eda Sheerana a na čtyřech scénách vystoupí před koncertem například Ben Cristovao společně s Karolem Komendou, Pokáč nebo Thom Artway, komentuje program Michal Thomes, ředitel pořádající agentury Ameba Production. Fan Zóna nabídne také koncerty na stage v šapitó, prostor pro relax i sportovní aktivity, fotokoutky i gastronomické zážitky a další atrakce. Po skončení koncertu Eda Sheerana ve večerních hodinách zde bude probíhat afterparty v režii DJs.

Ed Sheeran

 

Kam na festival:

Právě probíhá mezinárodní festival performance a multimédií Re-connect Art pořádaný nadací Prague Biennale. Festival osídlil venkovní prostory piazzetty a bývalou restaurační budovu Národního divadla v Praze (takzvaný Themos). Tématem letošního 4. ročníku je Revealing/Odkrývání, v jehož rámci se festival zaměří na zviditelňování skrytých společenských témat a do popředí posune české i zahraniční umělce a umělkyně, kteří si zaslouží více pozornosti veřejnosti i uměleckého světa. Festival se odehrává v blocích, a přestože běží už od 29. května, máte ještě pár dní čas jej navštívit. Například můžete dorazit 12. června, kdy bude probíhat blok NENÁPADNÁ KATASTROFA, který přinese informace o současné situaci v Gaze. Dne 13. června se bude konat blok CANCEL CANCEL CULTURE. Zkapalněním našich těl v kybernetickém fluxu tekutých krystalů, dat a algoritmických operací se bude zabývat blok MUTUJÍCÍ TĚLA, který se uskuteční 14. června. Mezi mimořádně palčivá témata festivalu patří zneužívání mocenských pozic v kulturních a vzdělávacích institucích. Možnosti systémových řešení ohledává debata o nastavení hranic ve vzdělávacím procesu organizovaná ve spolupráci se serverem A2larm, která proběhne v poslední den festivalu, 15. června v rámci bloku SEBE DEKOLONIZACE.

Re-connect Art

 

Kam na výstavu:

Kabaret, cirkus, bajka nebo pohádka. To jsou žánry, ze nichž vychází estetika francouzské umělkyně Julie Bény. Dlouhodobě působí mezi Prahou a Paříží. A ostravská městská galerie současného umění PLATO právě otevírá její první retrospektivu s názvem Fantasy. Představuje na ní všechny základní motivy, přístupy, témata i média, s nimiž autorka pracuje. A také náhled do fantazijních světů a příběhů zabydlených postavami, které vytváří.„Primární téma autorky je reflexe postavení ženy v různých rolích, diskurzech a snaze o emancipaci. Julie Béna dělá velmi dospělé umění. Všechna témata, se kterými pracuje, jsou aktuálně předmětem neustálého zpracovávání. Má je nejen prožitá, ale také důkladně promyšlená. A dokázala pro ně najít jazyk,“ hodnotí přístup autorky Marek Pokorný, ředitel PLATO a současně kurátor výstavy.

výstava Fantasy

Zdroj: archiv zmíněných