REKLAMA
REKLAMA

Pasta Oner vystavuje v Bratislavě obklopen bratrstvím věčné lásky

Ne každý ví, že Pasta Oner, který na sklonku loňského roku oslavil 40. narozeniny, pochází z Trenčína. Oprávněně se tedy dostává jeho současná tvorba na Slovensko, kde má své kořeny. Pro milovníky umění se na ostrově Danubiana zjeví přes 50 děl, především velkoformátových obrazů, v doprovodu monumentálních plastik „renesančního“ Davida s americkým donutem. V obklopení „bratrství věčné lásky“ se diváci ocitnou v prostoru, který je založen na souhře starého umění a dnešní spotřební společnosti. 

Pasta Oner, vlastním jménem Zdeněk Řanda, patří mezi nejvýraznější představitele současné české umělecké scény. Na Instagramu má 20 tisíc followerů a na kontě řadu spoluprací a projektů. Mezi ně patří například ta s francouzskou značkou Louis Vuitton, švýcarskou Sigg nebo německou Rosenthal. Vedle toho se jeho díla objevují i na titulních stranách českých lifestylových magazínů. V loňském roce byl jeho obraz vydražen na podzimní aukci renomované aukční síně Sotheby’s v Londýně za 18 tisíc liber.

Pasta Oner

Pasta Oner dlouhodobě a aktivně podporuje dobročinné aukce a projekty: Nadace VIA, Nadace Terezy Maxové dětem, Centrum Paraple, Konto Bariéry, Be Charity. Středobodem jeho práce je olejová a akrylová malba a vytváření závěsných obrazů stejně tak jako tvorba prostorových objektů, plastik a instalací. Účastnil se okolo padesáti kolektivních výstav a v uplynulých letech realizoval osm obsáhlých sólových výstavních projektů.

Nad rámec své autorské studiové a galerijní tvorby reprezentuje Českou republiku na oficiálních kulturních a společenských akcích v zahraničí (Šanghaj, Londýn, Brasília, Magnitogorsk, Lima). Právě pro šanghajské EXPO 2010 vytvořil výrazný Candy Shop pro český pavilon. V roce 2012 si jej přizvaly české velvyslanectví a Museu Nacional Honestino Guimarães ve městě Brasilia k participaci na výstavě současného brazilského umění MAB – Dialogos da resistencia.                                                                                                  

Pasta Oner | The Brotherhood of Eternal Love
Výstava potrvá od 25/1/2020 – 29/3/2020

Místo konání: Danubiana Meulensteen Art Museum (Bratislava-Čunovo), Slovensko

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA