Festival mode on! Už máte letošní festivalový outfit?

Konvence stranou

Festivaly jsou ideální příležitostí, jak se vyřádit v módě a experimentovat s něčím, co byste si na sebe možná nikdy jindy nevzali. Jenže festival je jiný svět, kde fungují jeho vlastní módní zákony. Když jde o festivalový outfit, můžete odložit veškeré konvence a prostě si to užít. Nezáleží na tom, jestli máte rádi sportovní styl, minimalistickou praktičnost nebo bohémský šmrnc. Můžete se rozhodnout pro cokoliv, co vám vyhovuje. Festivalová atmosféra vám umožňuje být kreativní a nebát se prostřednictvím svého outfitu vtělit do někoho, kým byste na pár dní chtěli být. Klasikou jsou džínové šortky, boho přehozy, crop topy a podprsenky, síťované šaty a kalhoty, háčkované kousky a všechny variace na western look od triček, košilí a bund s třásněmi, kovbojskými klobouky a botami.

Základní kámen

Když už je řeč o botách, ty jsou základním kamenem každého festivalového outfitu. Musí být pohodlné a připravené na jakoukoliv akci - od tance až po procházky v blátě. Tenisky jsou skvělou volbou, protože vás podrží jak v horku, tak v dešti. Pokud meteorologové předpovídají horší počasí, nezapomeňte na holiny nebo už zmiňované kovbojky. Ty nejen že vypadají skvěle, ale také vás ochrání před nepříznivým počasím. Takže vybírejte pečlivě a nezapomeňte, že pohodlí je klíčem k tomu, abyste si festival užili naplno.

Mohlo by se vám líbit

Díky, babi! Bez trendy háčkovaných kousků se letos neobejdete

Možná za to může oživení nostalgických trendů, vzkříšení estetiky našich babiček nebo třeba posedlost Gen Z craftcore – výsledek je ten, že háčkování se s velkou pompou vrací. Svěží boho look ze 70. let letos opět kraloval módním molům a dokazuje, že si zaslouží místo i ve vašem šatníku.
elle.cz

Multi-pochette kabelky

Volba správné kabelky je stejně důležitá jako volba obuvi. Velké tašky nechte doma a pro změnu sáhněte po subtilnějších modelech. Na festivalu oceníte malé batůžky nebo ledvinky, které se na vlně trendovosti vezou už několikátou sezónu. Osvědčily se také multi-pochette bags, tedy kabelky složené z více menších kabelek. Díky nim udržíte své nezbytnosti separé. Budete mít stále přehled o tom, kam jste co uložila a nebudete se muset ve svých věcech složitě přehrabovat. Pokud ale toužíte po úletu typu chlupatá kabelka ve věrné podobě kočky Karla Legerfelda, just go for it! 

Shield glasses

Brýle, čepice, klobouky, šperky jsou absolutní game changer. Můžete mít ten nejjednodušší outfit, ale když ho doplníte správnými šperky nebo pokrývkou hlavy, najednou bude váš look úplně o něčem jiném. Pokud bychom měli jmenovat jednu věc, kterou letos musíte na festivalu mít, jsou to obrovské Y2K cyber sunglasses nebo shield sunglasses, tedy sluneční brýle připomínající ochranný štít. Vypadají cool a nemusíte s nimi řešit make-up. Win-win!

Mohlo by se vám líbit

Obujte je a už je nesundáte: nejlepší letní sandály na platformě

Mohl to být nádherný slunečný den, kdyby vám ho nezničily boty. Krásné, stylové, ale po nějaké době nošení zoufale nepohodlné. Že je to už několikátý pár letních bot, který vás zradil? Seznámíme vás s botami, které se mohou stát vaší novou láskou. Tyto sandálky na platformě vás létem provedou s lehkostí a bez puchýřů.
elle.cz

Kam to všechno vynesete?

Donauinselfest

Je nazývaný taky Danube Island Festival. Populární hudební festival pod širým nebem se každoročně koná na umělém ostrově Donauinsel uprostřed Dunaje ve Vídni. Lidé ho považují za jednu z nejvýznamnějších evropských hudebních open-air akcí a každoročně jich přiláká obrovské množství. Chcete last minute plán na tento víkend? Vyrazte!
Konání: 21. - 23. června

Zrće

Jeden z nejpřitažlivějších hudebních festivalů, na které můžete v létě vyrazit, se koná na chorvatské pláži u města Novalja. Moře, pláž, stage s bazény, vychlazené drinky a ti nejlepší DjJs a hudební interpreti z Evropy (i z ČR a Slovenska) se každoročně starají o komplexní zážitek, na který se rok čeká a další rok vzpomíná.
Konání: 6. - 10. července

Tomorrowland

Nejproslulejší evropský festival elektronické taneční hudby se každoročně koná v belgickém Boomu. Poprvé se konal v roce 2005 rychle se stal jedním z největších a nejpopulárnějších hudebních festivalů na světě. Je známý pompézní audiovizuální projekcí, strhující atmosférou a také módními kreacemi návštěvnic.
Konání: 19. - 28. července

Sziget

Sziget je jedním z největších a nejoblíbenějších hudebních festivalů v Evropě. Koná se každoročně na ostrově Óbudai v Budapešti v Maďarsku. Trvá více než týden a nabízí pestrou škálu hudebních žánrů, umění a kulturních aktivit. Letošní velká hudební jména jsou například Sam Smith, Martin Garrix nebo Becky Hill.
Konání: 7.-12. srpna

Festivalová extravagance:

Zdroj: autorský čánek, Cz.koncerty.com