ELLE movie list: Ty nejlepší říjnové filmové novinky

All Quiet on the Western Front

Již třetí filmové ztvárnění stejnojmenného románu autora ztracené generace Ericha Maria Remarqua z roku 1929.Dalšími dvěma jsou Oscarem oceněná verze filmu Lewise Milestone Na západní frontě klid z roku 1930 a méně známá verze Delberta Manna All Quiet on the Western Front z roku 1979. Příběh sleduje mladíky Paula Baumera a jeho přátele Alberta a Mullera, kteří se dobrovolně přihlásí do německé armády, na vlně vlasteneckého zápalu, který se rychle rozplyne, jakmile se setkají s brutální realitou života na frontě. Paulovy předsudky o nepříteli, právech a křivdách konfliktu se brzy zhroutí. Uprostřed odpočítávání do příměří však musí Paul pokračovat v boji až do konce, a to s jediným cílem – uspokojit touhu nejvyšších představitelů ukončit válku německou ofenzívou.Mimochodem, údajně má jít o doposud nejdražší německý film z repertoáru Netflixu.

Premiéra: 28. října 2022

Kde: Netflix

Everything Calls for Salvation

První série nového seriálu z prostředí Itálie dorazí na naše obrazovky také v říjnu. Příběh volně vychází ze slavného a oblíbeného románu Daniele Mencarelliho, drama je o dvacetiletém mladíkovi Daniele, který projde psychotickou krizí a probudí se na ubytovně psychiatrického oddělení spolu s pěti prapodivnými spolubydlícími. O kterých si myslí, že spolu nemají nic společného. Stráví zde týden a musí se potýkat s lékaři a cynickými sestrami. Sedm dní je ale dlouhých na to, aby se proměnily v jeden z nejintenzivnějších a nejformativnějších zážitků jeho života...

Premiéra: 14. října 2022

Kde: Netflix

The School for Good and Evil

Hrdinka Sophie, zlatovlasá švadlena, sní o tom, že uteče ze svého ponurého života a stane se princeznou, zatímco druhá hrdinka Agatha se svou nekonvenční matkou má předpoklady pro skutečnou čarodějnici. Jedné noci je mocná síla smete do Školy dobra a zla, tam, kde začínají skutečné příběhy každé velké pohádky a kde se začínající hrdinové i padouši trénují, aby chránili rovnováhu mezi dobrem a zlem. A od začátku něco v nepořádku: Sophie je zařazena do Školy zla, kterou vede okouzlující břitká paní Lesso, kterou ztvárnila Charlize Theron, a Agatha do Školy dobra, na kterou dohlíží slunná a laskavá profesorka Dovey (Kerry Washington). Říká se, že změnit pravidla a poslat dívky do jejich správných škol a svést na správnou cestu osudu dokáže jen polibek z opravdové lásky. Když se ale znovu objeví temná a nebezpečná postava s tajemnými vazbami na Sophii a hrozí, že úplně zničí školu a svět mimo ni, jedinou cestou ke šťastnému konci je nejprve přežít a vše zachránit. Učebnicový příklad pohádky o dobru a zlu si můžete dopřát už devatenáctého října.

Premiéra: 19. října 2022

Kde: Netflix

The Good Nurse

Amy, zdravotní sestra a matka samoživitelka, která se potýká se život ohrožujícím srdečním onemocněním, je tvrdými a náročnými nočními směnami na jednotce intenzivní péče dohnána za hranice svých fyzických a emocionálních limitů. Pomoc ale přichází ve chvíli, kdy na její jednotce začne pracovat empatický a charismatický Charlie. Během dlouhých nocí v nemocnici mezi nimi vznikne silné a oddané přátelství a Amy poprvé po letech skutečně věří v budoucnost svou i svých malých dcer. Ale poté, co série záhadných úmrtí pacientů odstartuje vyšetřování, které ukazuje na Charlieho jako hlavního podezřelého, je Amy nucena riskovat svůj život a bezpečnost svých dětí, aby odhalila skutečnou pravdu. Příběh je inspirován skutečnou událostí a říká se, že zdravotní sestra, kterou ve filmu ztvárnila Jessica Chastain, stále ještě pracuje na severu New Yorku.

Premiéra: 26. října 2022

Kde: Netflix

Wendell & Wild

Je libo americká stop-motion hororová komedie? Máte ji mít. Na naše obrazovky totiž právě v době spooky season dorazí Wendell & Wild, pohádková komedie opředená halloweenskou atmosférou režírovaná režisérem Henrym Selickem, který mimo jiné stojí za filmy pro děti a především pro dospělé Předvánoční noční můra nebo Coraline. Wendell a Wild, dva zákeřní démonští bratři, musí čelit svému úhlavnímu nepříteli, démonské jeptišce Helly, a jejím dvěma přisluhovačům, Kat a Raulovi. V komedii, ve které mrtví vstávají z hrobů a démoni ožívají, se Kat vydává svým démonům čelit. A čeká ji vskutku děsivá cesta... 

Premiéra: 28. října 2022

Kde: Netflix

Luckiest Girl Alive

Dramatický thriller je založen na stejnojmenné knize Jessicy Knoll Luckiest Girl Alive s Milou Kunis v hlavní roli se soustředí na Newyorčanku Ani FaNelli, která, jak se zdá, má všechno: prestižní pozici v nablýskaném časopise, záviděníhodný šatník a vysněnou svatbu ve velkém stylu na obzoru. Ale když ji režisér kriminálního dokumentu vyzve, aby řekla svou výpověď o šokujícím incidentu, který se stal v době, kdy byla teenagerka na prestižní škole, je nucena čelit temné pravdě, která ohrožuje rozuzlení jejího pečlivě vytvořeného života. Její dokonalý život je otřesen a nám nezbývá, než sedmého října přijít na to, jak se s touto skutečností zdánlivě šťastná a dokonalá Ani vypořádá.

Premiéra: 7. října 2022

Kde: Netflix

KVÍZ: Je libo velký filmový kvíz? Ověřte své znalosti!

elle.cz

Zdroj: IMDb, Netflix, ČSFD, Hypebeast, What's On Netflix