ELLE MOVIE LIST: TY NEJLEPŠÍ FILMOVÉ LEDNOVÉ NOVINKY

Pamela, A Love Story

Intimní a humanizující portrét jedné z nejznámějších světově proslulých blond sexbomb Pamely Anderson, slibuje odhalit trajektorii jejího života a divoké kariéry. Od dívky z malého města po mezinárodní sexsymbol, sleduje herečku, aktivistku a v neposlední řadě matku na intimních snímcích, včetně nikdy předtím neviděných archivních záběrů a záznamů z osobních deníků.

Kdy: 31. ledna 2023

Kde: Netflix

Pamela

 

Copenhagen Cowboy

Vzrušující, neony prosycený noir seriál, který se odehrává v šesti epizodách a sleduje tajemnou mladou hrdinku Miu, je fantastickým pohledem do kodaňských temnot. Po celoživotním otroctví a na pokraji nového začátku prochází Mia hrozivou krajinou kodaňského zločineckého podsvětí. Při hledání spravedlnosti protkané touhou po pomstě se setká se svou nepřítelkyní Rakel. Minulost nakonec promění a definuje jejich budoucnost. Obě ženy totiž zjistí, že nejsou samy, že je jich mnoho takových, jako jsou ony. Seriál o šesti epizodách bude k zhlédnutí již od pátého ledna.

Kdy: 5. ledna 2023

Kde: Netflix

 

The Last of Us

Jeden z nejočekávanějších zfilmovaných námětů PlayStation hry přichází. Seriál od Craiga Mazina, tvůrce seriálu Černobyl, a herního vývojáře Naughty Dog's Neila Druckmanna, se snaží o zachycení ponuré vibrace izolace a pokusu o přežití zombie apokalypsy. Série sleduje dva přeživší, pašeráka Joela, který má za úkol chránit mladou dívku Ellie. Prodírají se postapokalyptickým světem, ve kterém byla většina světové populace zničena a proměněna v bezduché kanibaly. Máte-li náladu na trochu ponurého thrilleru, pak jste tu v The Last Of Us správně.

Kdy: 15. ledna 2023

Kde: HBO Max

 

Madoff: The Monster of Wall Street

Příběh odhaluje pravdu za proslulým globálním Ponziho schématem Bernieho Madoffa v hodnotě 64 miliard dolarů, největším v historii, které rozbilo životy bezpočtu individuálních investorů, kteří vložili svou důvěru do uznávaného státníka z Wall Street. Tento čtyřdílný dokumentární seriál s jedinečným přístupem k informátorům, zaměstnancům, vyšetřovatelům a obětem s dosud neviděnými výpověďmi samotného Madoffa sleduje jeho vzestup od skromných začátků k jednomu z nejvlivnějších mocenských makléřů na Wall Street. Prostřednictvím inovativního vizuálního přístupu a zábavného tónu finančního thrilleru odhaluje režisér Joe Berlinger podvodné investiční poradenství, odhalující, že velký podfuk nebyl jen výplodem jednoho zlého génia, jak mnoho lidí věřilo. Odhaluje kádr spoluspiklenců a finanční systém prosycený institucemi, které byly ochotny zavírat oči před Madoffovým podezřelým chováním, což vyvolává zjevnou otravnou otázku: Mohl by se takový podvod opakovat?

Kdy: 4. ledna 2023

Kde: Netflix

 

Amsterdam

Nejnovější film od uznávaného spisovatele a režiséra Davida O. Russella je fascinujícím a bohatě spletitým příběhem, který brilantně splétá historická fakta s fikcí. Kriminální epos o třech blízkých přátelích, kteří se ocitli v centru jednoho z nejotřesnějších tajných spiknutí v americké historii, byl sice do kin uveden již v říjnu, svou premiéru na našich obrazovkách si však dá až letos. Ve více než hvězdném obsazení se zde ukážou Christian Bale, Margot Robbie, John David Washington, Alessandro Nivola, Andrea Riseborough, Anya Taylor-Joy, Chris Rock, Taylor Swift, Rami Malek, Robert De Niro a další.

Kdy: 4. ledna 2023

Kde: Disney+

 

Extraordinary

Vítejte ve světě, kde se u všech, kterým už bylo 18 let, vyvine superschopnost! U všech kromě 25leté Jen, která má pocit, že zaostává. Jenini spolubydlící Carrie, Kash a záhadný nalezenec jí naštěstí brání topit se v sebelítosti. Ztracená ve velkém, matoucím světě a vyzbrojená trochou naděje a hromadou zoufalství se Jen vydává na cestu za objevením vlastní superschopnosti. Možná při tom ale zjistí, že vlastně jen stačí být v pohodě. První série seriálu přichází v produkci Disney+ na naše obrazovky 25. ledna.

Kdy: 25. ledna 2023

Kde: Disney+

Seriál Emily in Paris: Láska, kariéra i život jako na horské dráze

elle.cz

Text: Lifehacker, Netflix