Vánoční binge-watching: Které seriály slupnout na jedno posezení?

Holy Family

Děj začíná v roce 1998 v Melille, jednom ze dvou španělských měst na Středomořském pobřeží severní Afriky. Rodina, která skrývá děsivé tajemství, chce začít nový život v Madridu, později se tak stěhuje do dobře situované čtvrti Fuente del Berro. Vztahy s místními ale plány rodiny komplikují a minulost ji pomalu dohání. Holy Family, thrillerový dramatický televizní seriál, který pro Netflix vytvořil režisér Manolo Caro, je další ukázkou specifické španělské kinematografie, která si najde své filmové příznivce.

Kolik času u seriálu strávíte: délka 4 hodin 54 minut, minutáž 33–41 minut

Kde: Netflix

 

Conversations with friends

V irském seriálu, který byl natočen podle stejnojmenného románu Sally Rooney, původně vydaného v roce 2017, sledujeme dvě dublinské vysokoškolačky, Frances a Bobbi, a jejich zvláštní a nečekané spojení s manželským párem Melissou a Nickem. Frances a Bobbi společně přednášejí v Dublinu poezii a na jednom ze svých vystoupení se seznámí se spisovatelkou Melissou, která je jimi naprosto okouzlena. Dívky, dříve partnerky, začnou s Melissou a jejím manželem, hercem Nickem, trávit čas. A zatímco spolu Melissa a Bobbi otevřeně flirtují, Nick a Frances se vrhnou do románku, který před ostatními přáteli tají. Pokud se vám například líbil seriál Normal People, senzace z roku 2020, pak na něj můžete navázat touto sondou do života čtyř přátel.

Kolik času u seriálu strávíte: délka 5 hodin 36 minut, minutáž 25–30 minut

Kde: HBO Max

 

White Lotus

Série White Lotus je ostrou společenskou satirou sledující činy různých hostů a zaměstnanců fiktivního řetězce luxusních resortů White Lotus, jejichž pobyt ovlivní jejich chování a nechá na povrch vyplynout i ty nejhrůznější a nejbizarnější vlastnosti. Hvězdné obsazení zamíří do letoviska a my sledujeme týden v životě v ráji. S každým dalším dnem se v těchto dokonalých cestovatelích, veselých zaměstnancích hotelu a samotném idylickém místě objevuje temnější komplexnost, která dělá seriál tak důmyslně dokonalým. Režisér Mike White zkrátka věděl, kam zamířit, aby se trefil do gusta náročného diváka. Přestože show byla původně zamýšlena jako krátká minisérie o šesti dílech, byla po velkém ohlasu série první odehrávající se na Havaji rozšířena o sérii druhou, která před nedávnem zamířila na naše obrazovky. Ta se odehrává v italské atmosféře na Sicílii.

Kolik času u seriálu strávíte: délka 12 hodin 31 minut, minutáž 54–63 minut

Kde: HBO Max

 

The Bold Type

Pokud jste již viděli všechny díly Gossip Girl a všechny hlášky ze Sexu ve městě znáte zpaměti, můžete přesedlat na další sérii z privilegovaného newyorského prostředí. Pět sérií dlouhý odpočinkový seriál The Bold Type sleduje počínání tří mileniálek z redakce newyorského ženského časopisu. Sutton, Kat a Jane se snaží zvládat práci, vztahy i tempo velkoměsta, a nezabloudit při tom na vlastní cestě životem. Jelikož idealizuje práci v mediálním světě, my v redakci jej doporučujeme všema deseti jako ultimátní guilty pleasure.

Kolik času u seriálu strávíte: délka 36 hodin 29 minut, minutáž 41–45 minut

Kde: Netflix

 

Severance

Biotechnologická korporace Lumon Industries používá lékařskou proceduru Severance (česky odloučení) k oddělení nepracovních vzpomínek některých svých zaměstnanců od jejich pracovních vzpomínek. Mark, zaměstnanec firmy, který šéfuje týmu zaměstnanců, kterým byla takto chirurgicky oddělena pracovní a mimopracovní paměť, se po setkání s kolegou z práce v osobním životě vydává na cestu k pravdě o jejich zaměstnání. Režie se ujal Ben Stiller a jde o vizuálně nabitou filmovou lahůdku z prostředí hrůzné sci-fi korporace, kterou si můžete vychutnat ve dvou sériích.

Kolik času u seriálu strávíte: délka 16 hodin 20 minut, minutáž 40–57 minut

Kde: Apple TV+

 

Pokud jste si nevybrali seriál, který na sklonku roku na posezení zhlédnout, můžete se nechat inspirovat také výběrem nejčerstvějších filmových novinek, které pro vás redakce ELLE pravidelně každý měsíc vybírá.

Zdroj: IMDb, ČSFD