ELLE Movie List: Ty nejlepší filmové listopadové novinky

The Wonder

Sebastian Lelio, režisér stojící za filmem A Fantastic Woman, který získal Oscara za nejlepší mezinárodní celovečerní film, se chystá nechat se v rámci udílení cen Akademie korunovat za nejlepší režii za svůj nový film The Wonder. O jeho snímku totiž bylo řečeno již mnohé. Bravurní herecký výkon Florence Pugh v roli britské zdravotní sestry Lib Wright vyvolal vlnu bouřlivé kritiky. Dobové drama odehrávající se v Irsku v polovině 19. století se zaobírá příběhem žen viktoriánské éry holdujících půstu, o kterých se říkalo, že našly způsob, jak své tělo vyhladovět na celé měsíce. Lib přijíždí do irského středozemí se zvláštním úkolem: sledovat jedenáctiletou dívku Annu, jejíž rodina trvá na tom, že se už měsíce živí „manou z nebes“. Lib má zjistit, zda je Anna svatá, nebo podvodnice. Když se však Annino zdraví začíná zhoršovat, Lib se pokusí zasáhnout. Setká se však s odporem své rodiny, církve a mocností, které jsou ve vesnici. Film přivádí do popředí prastarou debatu o vědě a náboženství a začíná odhalovat pravý význam tohoto viktoriánského zázraku.

Premiéra: 23. listopadu

Kde: Netflix

Wednesday

Jsou strašidelní, blázniví a tak trochu jiní než všichni ostatní. Nejmladší členka děsivého klanu Addamsových, Wednesday, za pět let studia vystřídala již osm škol. Dokud se nedostala do té, ve které je mezi svými. Režisér Tim Burton se nechal povolat do služeb Netflixu, aby zfilmoval v seriálovém formátu příběh rodiny Addamsových a obsadil Jennu Ortegu v titulní roli po boku Catherine Zety-Jones jako matriarchy Morticia, Luise Guzmána v roli pater familias Gomeze, Isaac Ordoneze a Freda Armisena.

Premiéra: 23. listopadu

Kde: Netflix

The Crown

Nastává nová éra královny a my budeme jejími svědky. Pouhé dva měsíce po smrti královny Alžběty se okázalý pohled Netflixu na britskou královskou rodinu vrací v páté sérii veleúspěšného seriálu The Crown s jeho pátou řadou. A to s Imeldou Staunton jako novou hlavou monarchie, která zdědí roli královny po hvězdné Olivii Colman a Claire Foy. Doplní ji v roli Diany Elizabeth Debicki, v roli Charlese Dominic West a prince Philipa ztvární Jonathan Pryce. Pátá sezóna ještě nespatřila světlo světa, a už o ní bylo řečeno mnohé. Slibuje odhalit velké kauzy královské rodiny a nahlédnout za oponu pozlátka. Jak moc do hloubi půjde se přesvědčíme již 9. listopadu.

Premiéra: 9. listopadu

Kde: Netflix

Seriál Koruna: Pátá série bude bouřlivá a silně návyková

elle.cz

The Swimmers

The Swimmers vypráví o inspirativní cestě dospívajících sester Yusry a Sary Mardiniových a vyobrazuje, jak dvojice v roce 2015 uprchla před syrskou občanskou válkou a pomohla přitom zachránit životy svých uprchlických kolegů. Film založený na skutečném příběhu a režírovaný Sally El-Hosain sleduje jejich inspirativní cestu z válečného pekla až na olympiádu. Jen rok po jejich nebezpečné cestě totiž Yusra soutěžila v plaveckých disciplínách na olympijských hrách v Riu jako součást olympijského týmu pro uprchlíky. Příběh o odhodlání, odolnosti a mentální síle je záznamem o tom, jak nejen uniknout před válkou, ale využít ji jako motivační nástroj k dalším životním výkonům.

Premiéra: 23. listopadu

Kde: Netflix

Ghislaine Maxwell: Filthy Rich

Po netflixové investigativní senzaci z roku 2020, počinu Jeffrey Epstein: Filthy Rich, přichází od filmařů Lisy Bryantand a Maiken Baird filmový průzkum jeho věrné kolegyně, partnerky Ghislaine Maxwell. Ghislane, bývalá britská celebrita a odsouzená sexuální delikventka, po dlouhá léta v Epsteinově stínu pomáhala svému partnerovi a bez její tiché pomoci by Epstein nezneužil na pět set dívek. Filmový projekt pravděpodobně pokryje červnové odsouzení Maxwellové za napomáhání Epsteinově zneužívání, za což si nyní odpykává dvacetiletý trest.

Premiéra: 25. listopadu

Kde: Netflix

Enola Holmes 2

Millie Bobby Brown se vrací do role Enoly Holmes, aby ve druhém pokračování spin-offu příběhu kultovního detektiva opět přišla na kloub hlavolamům světa a zachránila své blízké. Osud sestře Sherlocka Holmese, která má stejně jako její uctívaný starší bratr zálibu v řešení těch nejzamotanějších záhad, tentokrát přichystal záchranu zmizelé dívky. A nebyla by to Enola, kdyby se jí to za pomoci přátel a slavného bratra nepodařilo... Hvězdné obsazení čítající Millie, Davida Thewlise, Henryho Cavilla a Helenu Bonham Carter slibuje poutavé pokračování příběhu, který pobaví vás, ale i ty nejmenší.

Premiéra: 4. listopadu

Kde: Netflix

The Takeover

Holandský film z dílny režisérky Annemarie Van De Mond o hackerce na cestě za očištěním vlastního jména od vraždy, kterou nespáchala, a zároveň vypátrala zločince, kteří ji vydírali, má veškerý potenciál na to být strhujícím dramatickým thrillerem. Mel Bandison, kterou ve snímku ztvárnila herečka Holly Mae Brood, se pokouší nejen obejít zákon a uniknout policii, ale především se snaží v napínavém filmu vystopovat zločince, kteří ji vydírali.

Premiéra: 1. listopadu

Kde: Netflix

Zdroj: Vanity Fair, What's on Netflix, Movie Web, ČSFD, IMDb