Ty doposud nejlepší i ty nejočekávanější filmy Emmy Corrin

Milenec lady Chatterleyové

Naší srdcovkou je Milenec lady Chatterleyové, který je ke zkouknutí na Netflixu. Od vydání v té době skandální předlohy sice už uplynulo bezmála sto let, ale tenhle příběh vás chytne i dnes. Emma tu hraje osamělou Connie, která se stará o manžela ochrnutého od pasu dolů. Lord Chatterley jí dá najevo, že přivře oči nad nevěrou, hlavně když z ní vzejde dědic. Volnomyšlenkářka Connie se ale zachová jinak, než by si pan choť představoval – místo aby sáhla po „vhodném“ milenci z řad aristokracie, podlehne přitažlivosti hajného z jejich panství. Nebudeme víc spoilerovat, ale slibujeme spoustu explicitních sexuálních scén (Bridgerton hadr!), které jsou ovšem natočené velmi citlivě, zápletku, která vás přiměje přemýšlet o pokrytectví a jeho různých formách ještě dlouho po závěrečných titulcích, a hlavně nesmírně silnou love story.

Milenec lady Chatterleyové, Emily v Paříži i obávaný Troll: Ty nejlepší filmové prosincové novinky

elle.cz

Můj policista

Jestli už víte, co má Emma společného s Harrym Stylesem v soukromí, teď zjistíte, jak se seznámili: při natáčení filmu Můj policista. Corrin v něm hraje Marion, která je s manželem Tomem už v důchodu. Ubytuje u nich v domě Patricka, jejich společného kamaráda z mládí, který se o sebe po mrtvici nedokáže sám postarat. Tom s tím nesouhlasí, a brzy se dozvíme proč – když Patrick přijede, rozehraje se ve vzpomínkách všech tří aktérů příběh o tom, jak se na konci 50. let potkali – Marion jako učitelka, Tom (toho „zamlada“ hraje právě Harry Styles) jako policista a Patrick jako kurátor v muzeu. Zase zakázaná láska, ale úplně jinak – a opět zahraná skvěle. Lily James nejspíš dost lituje, že roli Marion Emmě přenechala a z projektu odešla. A bonusová rada: Připravte si radši celé balení kapesníků.

Koruna

Seriál Koruna (The Crown; všech 5 sezon najdete na Netflixu) o nedávné historii britské královské rodiny zaujal nejen zapřisáhlé royalisty, a nejsledovanější byly poslední dvě řady – ta čtvrtá díky Emmě Corrin. Tedy přesněji princezně Dianě, kterou v seriálu představoval*a. Emma Corrin Lady Di z 80. let vystřihl*a tak, že za to získal*a prestižní ceny a zvedla se  vlna nevole, když postavu převzala Elizabeth Debicki (ne že by s Corrin tvůrci nebyli spokojení, naopak!, ale všechny členy vládnoucího klanu hrajou v různých etapách života příslušně staří herci, a Elizabeth je navíc taky výborná). Už jen na pohled je Emma v blond paruce – krátkému mikádu, které princezna tehdy nosila – téměř k nerozeznání, ale dejte si alespoň pár dílů, uvidíte, že se do Diany dokázal*a skutečně vcítit, a ta škála emocí, kterou v seriálu naprosto autenticky ukazuje, je prostě ohromná.

Seriál Koruna: Pátá série bude bouřlivá a silně návyková

elle.cz

Deadpool 3

Všechny tři zmíněné počiny Emmy Corrin byly špičkové, a tak už jsme zvědaví, jak zvládne plavat v úplně jiných hereckých vodách. Příští rok totiž do kin (a nejspíš na Disney+) půjde snímek Deadpool 3, natáčet se začne teď v květnu. Jasně že se těšíme na Hugha Jackmana, který se vrací jako Wolverine, a samozřejmě milujeme Wadea Wilsona aka Deadpoola, jeho představitele Ryana Reynoldse i zcela nehrdinovský slovník a hlášky, díky nimž je série mládeži nepřístupná. Se stejným zájmem ale čekáme na to, jak se s rolí hlavní záporačky, proti které se Deadpool s Wolverinem spojí, představí Emma Corrin. Že dramata s tklivou hudbou umí skvěle, už je jasné, ale tohle bude něco úplně jiného.

Nosferatu

A ještě jeden teaser na závěr – Emma Corrin se objeví i v upířím filmu Nosferatu, který se právě začíná točit na různých lokacích po Evropě.Transylvánského hraběte (ehm, ne, není to Dracula; tenhle se jmenuje Orlok – od té doby, co režisér F. W. Murnau v roce 1922 prohrál spor s dědici Brama Stokera a musel hrdinu svého němého filmu přejmenovat) bude hrát Bill Skarsgård, objekt jeho touhy ztvární Lily-Rose Depp a uvidíme i Nicholase Houlta či Willema Dafoea.

10 věcí, které o Emmě Corrin zřejmě ještě nevíte

elle.cz