ELLE Movie List: Ty nejlepší filmové prosincové novinky

White Noise

Autorský snímek spisovatele a režiséra Noaha Baumbacha sleduje každodenní trable americké rodiny, jejíž myšlení a jednání zasáhne netypická událost. Absurdně mrazivý a s humorem podaný příběh otevře otázky lásky, smrti a štěstí v nejistém světě. Veselý i děsivý zároveň, stejně tak lyrický i absurdní, obyčejný i apokalyptický, snímek má snad vše, co oko filmového nadšence žádá. Adaptace románu Don DeLillo s Adamem Driverem, Gretou Gerwig a Don Cheadle v hlavních rolích má premiéru den před silvestrovským večerem, a tak víte, jakým netradičním filmem zkrátit dny mezi Štědrým dnem a Novým rokem...

Kdy: 30. prosince 2022

Kde: Netflix

Glass Onion: A Knives Out Mystery

Tři roky poté, co filmová plátna ovládl snímek Knives Out, je spisovatel a režisér Rian Johnson zpět s další filmovou lahůdkou. Glass Onion: A Knives Out Mystery sleduje nafoukaného soukromého detektiva Benoita Blanca, kterého si zahrál Daniel Craig, na cestě do Řecka, kde se ujímá nového případu. Ten zahrnuje jednu vraždu a hned několik bohatých podezřelých. Je to více či méně pokračování prvního snímku, které se ubírá v duchu příběhů Hercula Poirota od Agathy Christie. Předpokládáme, že díky skvělému hereckému obsazení, čítající například Edwarda Nortona, Janelle Monáe, Kathryn Hahn, Dave Bautisty a Kate Hudson, půjde opět o skvělou podívanou.

Kdy: 23. prosince 2022

Kde: Netflix

Emily In Paris

Lily Collins se vrací v roli milované i nenáviděné Emily Cooper do Paříže. Potřetí. Třetí série úspěšného seriálu, který někdo zbožňuje, zatímco jiný jej tajně sleduje jako guilty pleasure, bude k vidění na Netflixu již od 21. prosince. A vy si tak můžete v době Vánoc užít dokonalý binge watching seriál. Pokračování odpoví na nezodpovězené otázky předchozí série. Zkusí Emily s Alfiem vztah na dálku? Nebo bude trpět sledováním toho, jak se Camille a Gabriel opět dávají dohromady? A co čeká Emilyinu nejlepší kamarádku Mindy, na její cestě za hvězdnou pěveckou kariérou? Inu, nezbývá než být 21. prosince připraveni na značkách, abychom se to dozvěděli.

Kdy: 21. prosince 2022
Kde: Netflix

Lady Chatterley's Lover

Notoricky známý román D. H. Lawrence z roku 1928 Milenec lady Chatterleyové byl v minulosti hned několikrát cenzurován, a to nejen kvůli pasážím plným sexu a zakázaných něžností. Francouzská filmová verze z roku 1955 byla například zakázána, protože prý propagovala cizoložství. Nová filmová adaptace klasické novely ožívá na našich obrazovkách, a v jejích hlavních rolích se objevují Emma Corrin a Jack O’Connell. Francouzská režisérka Laure de Clermont-Tonnerre ve snaze udělat z Milence lady Chatterleyové úctyhodný a zároveň vzrušující filmový počin připravila pro filmové publikum snímek, který je v dnešním světě možná vzdálený kontroverzi, ale i tak se o něm bude hodně hovořit.

Kdy: 23. prosince 2022

Kde: Netflix

Guillermo del Toro's Pinocchio

Ewan McGregor, Tilda Swinton, Christoph Waltz, Ron Perlman, David Bradley a Cate Blanchett v jednom snímku? Ano, leč animovaném. Všichni ti a mnozí další totiž propůjčili svůj hlas animovaným hrdinům v příběhu, který důvěrně známe. V Itálii 30. let minulého století žil byl jeden truhlář, který ztratil syna. Geppetto smutek nad ztrátou desetiletého Carla zahání prací na dřevěné loutce, kterou nečekaně oživí dřevěný duch. Geppetto ji pojmenuje Pinocchio. Navzdory mnoha vadám a nedokonalostem je tento malý kluk ze dřeva svým náhradním otcem bezvýhradně milován. Pinocchiovy činy jsou však neuvážené a dřevěný chlapec musí přijít na to, jak být poslušný a rozvážný...

Kdy: 9. prosince 2022

Kde: Netflix

Troll

Norský filmař Roar Uthaug na sebe upozornil se svým katastrofickým thrillerem „The Wave“ z roku 2015, poté přešel do Hollywoodu s „Tomb Raider“ z roku 2018, aby se se svým nejnovějším filmem Troll vrátil ke svým humanistickým žánrovým kořenům. Jednoho dne probudil se dřímající troll, který byl po posledních tisíc let uvězněn hluboko v hoře Dovre. Po probuzení se obří stvoření chystá způsobit zkázu v hlavním městě Norska, s největší pravděpodobností proto, že skupina chamtivých lidí přičinila ekologickou katastrofu, která vedla k jeho probuzení. Lidští hrdinové se však kolosálnímu trollovi postaví a jsou připraveni chránit lid. Jak to celé dopadne neprozradíme, ale již nyní se to můžete dozvědět při zhlédnutí této norské lahůdky. 

Kdy: 1. prosince 2022

Kde: Netflix

Zdroj: Slash Film, What's on Netflix, Variety, ČSFD