Stahujte hned: aplikace, které vám dokonale usnadní život

1Password – všechna hesla pohromadě

Kolik času trávíte hledáním přihlašovacích údajů nebo nutností resetovat hesla? Spousta Čechů si každý měsíc musí resetovat a měnit hesla, protože si je jednoduše nemají šanci zapamatovat. Aplikace 1Password je neocenitelným pomocníkem při správě hesel. Umožňuje uchovávat všechna vaše hesla v jedné šifrované databázi – chráněné pouze jedním heslem. To vám nejen ušetří čas, když zapomenete svá hesla a potřebujete je znovu zjistit, a také ochrání vaši bezpečnost, protože nebudete cítit potřebu používat ke všem svým účtům stejné zapamatovatelné heslo. S 1Password můžete mít hesel kolik chcete a na žádné nezapomenete. Dostupné pro iOS, Android a Desktop.

Habitica – budování nových návyků

Mít správné návyky vám může ušetřit hodiny času nebo konečně zdravěji žít. Počáteční nadšení a motivace k rozvoji nových návyků často rychle vyprchají. Chybí nám důslednost a vůle, takže nežádoucí návyky a starý životní styl se vrátí rychle jako bumerang. Parťákem pro hlídání vašich předsevzetí může být Habitica. Sledujte v ní své cíle, úkoly a zvyky a dosahujte jich pomocí funkcí jako jsou odměny nebo tresty. Plnění povinností může být konečně i zábavné. 

Nejlepší seznamovací aplikace, které budete chtít opravdu použít

elle.cz

MyFitnessPal – váš fitness kouč

Sledování a udržování zdraví je v dnešní době novým náboženstvím. Fitness aplikaceMyFitnessPal vám umožní vytvořit si vlastní jídelníček, dostat pokyny ke správnému cvičení, kontrolovat svůj příjem kalorií a mnoho dalšího. Kromě toho vám aplikace hlídá denní cíl spálení kalorií, tedy kolik jste jich přijali a kolik cvičením vydali, abyste dosáhli snížení hmotnosti. Má dokonce snímač čárových kódů, který vám poskytne podrobné informace o složení a kalorické hodnotě jídla.

Lifesum – pusťte jídlo z hlavy

Na dietě je nejtěžší jedno – nemyslet na jídlo. Přemýšlení o tom, co můžete, nemůžete a v jaké množství je vyčerpávající. Plánovat a dodržovat ditu vám pomůže aplikace Lifesum. Svou dietu a jednotlivá jídla si můžete naplánovat sami nebo si vybrat dietní plán navržený aplikací. Lifesum obsahuje stovky diet a snadno připravitelné recepty. Díky ní získáte lepší přehled, které potraviny obsahují kolik sodíku, vlákniny, sacharidů, cukru, nasycených tuků, atd. S aplikací Lifesum budete přesně vědět, co si můžete dát na talíř.

Spark – počet nových e-mailů: 0

I přesto, že komunikujeme na WhatsAppu, Messengeru, Instagramu, TikToku, Teamsech a dalších desítkách komunikačních platforem, využívání e-mailu stále roste. Denně na e-mailu strávíme klidně tři hodiny. Ať už je vaše práce založena z velké části na e-mailech nebo ne, udržení kontroly nad jejich počtem a odpovídání na ně je klíčem k produktivitě. Pokud chybí struktura nebo automatizace e-mailů, můžete ztratit spoustu času, který vám bude chybět jinde. Spark má mnoho funkcí, od odstraňování rušivých vlivů přes upozorňování na důležité e-maily až po jejich odkládání. Můžete také poslat e-mail na svého Správce úloh, abyste rozšířili svůj to-do list, rychle odpovídali pomocí šablon, nastavili si připomenutí, že máte reagovat na e-maily nebo si naopak naplánovat odpovědi na určité e-maily později. Se Sparkem můžete dosáhnout 0 nových doručených e-mailů. 

Co udělají seznamovací aplikace s vaší váhou?

elle.cz

Splitwise – dobré účty pro dobré přátele


Scházení se s přáteli je báječná věc, ale když dojde na rozpočítávání účtů, může nastat trapná chvilka. Na záchranu situace přichází Splitwise, aplikace pro sdílení a rozdělování výdajů. Splitwise vám umožní přehledně spravovat a dělit účty za výlety, útraty v restauraci, výdaje za ubytování nebo letenky a mnoho dalšího. Všechno, co musíte udělat, je vytvořit v aplikaci skupinu a kdykoli někdo z ní provede nějakou platbu, tento údaj do aplikace zapsat. Výdaje se rovnoměrně rozdělí mezi všechny přítomné ve skupině. Je k dispozici pro více než 100 měn a podporuje více než 7 jazyků. K dispozici je zde tolik nástrojů a grafů pro hlídání budgetu, že si určitě najdete ten svůj.

Sleep Cycle – spíte či bdíte?

Čím dál více lidí trpí poruchami spánku a už se zdaleka nejedná jen o jedince v důchodovém věku. Nespavců přibývá a jejich věk neustále klesá. Řeší nespavost v noci, ospalost přes den, přerušovaný spánek, lehký neklidný spánek a s tím související rapidní úbytek energie. Může to být způsobeno stresem, pracovním vytížením nebo spoustou jiných důvodů. Dozvědět se, jak na tom se spánkem jste, vám umožní aplikace Sleep Cycle. Aplikace funguje jako spánkový kouč pro zlepšení spánkového cyklu. Přes mikrofon a akcelerátor telefonu dokáže sledovat váš zdravý spánek, měřit celý spánkový cyklus a vybrat ten nejlepší čas pro probuzení. Je potřeba jen zodpovědět na otázky jaká je atmosféra v ložnici, zda máte otevřená nebo zavřená okna, jestli před spaním pijete horké nebo studené nápoje, atd.

Milujete knihy stejně jako my? Našli jsme pro vás nejlepší aplikace

elle.cz

Zdroj: App Store, appshive.co, lifehack.com