Jak přežít stres z FOMO léta? Aneb nejlepší sel-care aplikace!

 

V moderních spirituálních komunitách ve Francii a Belgii přetrvává názor, že meditace je vlastně jistý druh magie. Pokud nám pomáhá posouvat se dál, nepomáhá nám tím realizovat i jakousi magickou formuli? Na meditaci byste si v současném tempu měli vyhradit každý den aspoň deset minut. A když to zatím neděláte a vůbec nevíte jak na to, aplikace Headspace vám výrazně pomůže. Nabízí způsoby, rady i konzultace, a navíc jí můžete na deset dní bezplatně vyzkoušet.

Sanvello je velmi oceňovaná bezplatná aplikace pro celostní péči. Kromě meditace také umožňuje sledovat náladu a procvičovat kognitivně behaviorální terapii, která pomáhá zlepšit duševní zdraví. Obsahuje rovněž zvuková cvičení a motivační vizualizace, jež navzdory zažitému průměru skutečně pomáhají odbourat nepříjemné pocity.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Nejlepší seznamovací aplikace, které budete chtít opravdu použít

Přejete si rande každé čtyři sekundy? Přitahuje vás pěstěný plnovous? Chcete vypátrat toho sexy čtenáře z autobusu, ukázat svůj sarkasmus nebo si prostě jen ráda hrajete? Pro každého se najde perfektní seznamovací aplikace, která pomůže v hledání toho pravého protějšku.
elle.cz

Na rozdíl od některých předchozích aplikací nabízí Lumosity dynamičtější, pro někoho možná lehce neurotický, přístup. Pokud je váš ideální odpočinek po dlouhém pracovním dni definován hraním nekonečných videoher, pak je pro vás Lumosity trefa do černého. Zdánlivě triviální herní aplikace ve skutečnosti pomáhá uvolnit mysl a zlepšuje kognitivní schopnosti. Kromě toho máte také příležitost sledovat svůj vývoj a zaznamenávat své silné a slabé stránky.

Fabulous - Daily Self Care App je obzvláště užitečná pro ty, kteří si chtějí vybudovat zdravé návyky. Tato aplikace byla vývíjena v laboratoři behaviorální ekonomiky na půdě Duke University pod vedením Dana Arielyho. Aplikace využívá poznatky o chování k vývoji funkcí a prvků, které vám mohou pomoci zlepšit každodenní rutinu a nastavit přínosné, takzvané atomové návyky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Aplikace Happify si klade za cíl vyvolat pocit štěstí u těch, kteří jsou často přemoženi pocity stresu. Dramaturgie rozhraní je nastavena tak, že vaši mysl unese od negativních tlaků pomocí vizuálního obsahu. To se nám líbí, podobným principem se snažíme pracovat i my v Elle. : ) Mimo toho se vám aplikace stává partnerem do nepohody, když vám navrhuje týdenní aktivity zajištující mentální development, nebo jen odbourávající nelibé pocity úzkosti.

Pokud hledáte aplikaci, která je plně postavena na vstřebávání důležitých poznatků o vašem nitru, uspokojí vás Sanity & Self. Díky audio poznámkám a přímým textům od odborníků i uživatelů se stane tento nástroj důležitým společníkem pro hojení ran po psychické újmě. Aplikace byla vyvinuta tak, aby dokázala odbavit i náročnější životní období, a proto se po ní nebojte sáhnout i když máte pocit, že už vám nic ze sortimentu podobných aplikací nepomůže.

V případě, že se chcete stát lepším lídrem, najít stabilnější rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem či se naučit motivovat ostatní a pojistit si tak své kariérní cíle, mohou vám pomoci trenéři společnosti Prosper. Tato aplikace je postavena na databázi koučů, s nimiž můžete on-line konzultovat vše tak, abyste dosáhli pokroku. Součást nabídky je i bohatá knihovna audio relací s aktuálními tématy a tutoriály.

Dýchání je důležitou součástí naší každodennosti, a to aniž bychom si to plně uvědomovali. Vyberte si tedy jednu jednoduchou aplikaci, která vám bude připomínat jeho důležitost. Trénink správného dýchání deset minut každý den přispívá ke snižování krevního tlaku a odbourávání pocitů úzkosti a stresu. Zkuste The Breathing App.  

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

Opravdu vám chytré aplikace ulehčí práci? Známe 7 nejlepších

Mít co nejlepší výsledky za nejkratší možný čas. To si určitě přeje každý, kdo je placený za hotovou práci, nikoli za počet hodin, které stráví v kanceláři. Pokud do této party také patříte, jistě uvítáte každou drobnost, která vaši práci zpříjemní a zefektivní. Patří sem ale i aplikace do chytrého telefonu?
elle.cz