Co udělají seznamovací aplikace s vaší váhou?

 

Online seznamky jsou populární způsob, jak najít sexuálního i životního partnera. Jenže jejich uživatelé mají sklon častěji sáhnout po nezdravých nebo dokonce vyloženě nebezpečných způsobech hubnutí, včetně zvracení, používání projímadel nebo užívání anabolických steroidů. Ukázala to nová studie publikovaná Journal of Eating Disorders, která se zaměřila na rozdíly v chování mezi uživateli seznamovacích aplikací a lidmi, jenž je nepoužívají.

Pomůže nám umělá inteligence s láskou?

elle.cz

Tato americká práce zahrnující celkem 1726 dospělých osob popisuje, že mezi lidmi užívajícími seznamovací aplikace, se častěji vyskytují nezdravé nebo dokonce nebezpečné způsoby hubnutí. I když studie neprokázala jednoznačnou souvislost mezi používáním aplikací, které jsou postavené na tom, že si uživatelé navzájem hodnotí zejména svůj fyzický vzhled, a rizikovým chováním, její závěry jsou varující.

Ve skupině uživatelů seznamovacích aplikací polovina mužů i žen uvedla, že nalačno kontrolují svou tělesnou hmotnost. Každá pátá žena a každý čtvrtý muž pak záměrně zvraceli, aby „dostali svou váhu pod kontrolu“. Jedna ze čtyř žen a 40 % mužů sáhli kvůli hubnutí po projímadlech. Muži současně častěji sahali po doplňcích stravy a anabolických steroidech s cílem získat atraktivnější vzhled. Zatím sice není zcela zřejmé, jak spolu toto rizikové chování a seznamovací aplikace souvisí, ale podle autorského týmu, který stojí za celou studií, je potřeba si uvědomit, že právě používání těchto služeb může ještě zhoršit sebehodnocení vlastního vzhledu.

Tajemství lásky, která nerezaví (ani s věkem)

elle.cz