Znáte tajemnou seznamku RAYA, kde hledají lásku celebrity?

 

Raya je opravdu exkluzivní místo. Jde o seznamku pro ultra krásné, super bohaté a velice slavné. Narazíte zde na influencery, celebrity, modelky, atlety, herce, hudebníky... zkrátka na světovou elitu, která hledá lásku stejně tak, jako běžní smrtelníci. Své nastávající zde našly například komička Amy Schumer i zpěvačka Lana Del Rey. A propojit se tu prý můžete (nebo jste alespoň dříve mohli) s Channingem Tatumem, Carou Delevigne, Drew Barrymore, Benem Affleckem, Johnem Mayerem, Kelly Osbourne, Charlie Puthem, Lewisem Capaldim, Owenem Wilsonem, Tomem Feltonem a proslýchá se, že zde mají profil i Lewis Hamilton, Arnold Swarzeneger, Demi Lovato nebo dokonce Mathew Perry.

Ovšem aplikace soukromí svých klientů velmi bedlivě střeží, proto pravdu znají jen její členové. Pokud navíc uděláte screenshot fotek některého z profilů, můžete být zablokování. A má to samozřejmě ještě jeden velký háček! Ti, co chtějí Rayu používat musí projít velmi přísným schvalovacím procesem a ideálně je musí doporučit někdo, kdo již členem je. A stejně, podle New York Times je přijato pouze 8 % uchazečů. Jenže jakmile se dostanete dovnitř, jste až ohromeni tím, na koho všeho můžete narazit. Na této seznamce se na rande nechodí, ale létá soukromým letadlem!

Mohlo by se vám líbit

Jak si najít partnera v době, kdy nám obličeje zakrývají roušky?

Bary zavřené, na obličejích roušky, povinné rozestupy a dezinfekce jako součást každodenní hygieny. A navíc nás vláda nabádá, abychom měli sex jen s prověřeným člověkem. Najít si kluka nebylo nikdy těžší než právě teď.
elle.cz

Jak se do seznamky dostat? 

Stejně jako to bývá u většiny tolika jiných exkluzivních služeb, je i přístup do Raya těžký, a to proto, že taky těžký být má. Většina zdrojů tvrdí, že musíte mít všechno: úspěch, peníze, dobrý vzhled, tisíce sledujících na Instagramu, a ty správné známosti... Ovšem zakladatel služby Daniel Gendelman říká něco jiného. Kevinovi Rooseovi pro New York Times sdělil, že není třeba být atraktivním influencerem, který voní po milionech – naopak vychloubání se je v aplikaci nepřijatelné. Raya si spíše klade za cíl “uspořádat digitální party” plnou zajímavých lidí s elánem, kteří spolu mohou vytvářet různé projekty.  

Podle webu Raya vás algoritmus a anonymní komise složená z 500 lidí schvaluje na základě doporučení. Chcete-li dovnitř musíte být kreativní, expert ve svém oboru či mít pouto s komunitou. Také je důležité mít něco speciálního, něco, co je poněkud těžké popsat. Výbor hledá vědce NASA, lékaře, kteří se snaží vyléčit rakovinu, básníky, malíře... Prostě musíte mít co nabídnout, abyste dokázali konverzaci v aplikaci udělat více zajímavou.  

Tajemná Raya nezveřejňuje svá čísla, ale podle Roose schvaluje prý pouze 8 % žadatelů, na čekací listině je údajně 100 000 lidí a uživatelů celosvětově pouze 10 000.  

Mohlo by se vám líbit

Toxický pan Božský. Proč by takový muž neměl být vaším idolem?

Netrpělivě čekáme na nové díly Sexu ve městě a k příběhu nerozlučných kamarádek neodmyslitelně také patří pan Božský. Jak se na něj díváme současnou optikou?
elle.cz

Jak aplikaci používat? 

Pokud se dostanete přes všechna schvalovací kolečka pravděpodobně se budete divit, že věci zde vypadají trochu jinak než v klasické seznamovací aplikaci. Místo uživatelů ve svém okolí vidíte okamžitě všechny globálně. Profily jsou zobrazeny jako prezentace obrázků vašeho výběru, které podkresluje zvuková stopa. Na rozdíl od většiny seznamek je takhle placená, ale členství stojí jen 7,99 dolarů měsíčně. Pro většinu uživatelů jsou to opravdu drobné.  

Pokud však narazíte na někoho slavného, ani nepřemýšlejte o screenu obrazovky, který chcete poslat kamarádce. Raya všechno vidí a poprvé možná dostanete pouze varovné pokárání, ale podruhé už můžete být z této komunity vyloučeni nadobro. A jak se chovají členové této elitní skupiny? Roose napsal, že “pokorné vychloubání je zde velkým uměním”. Ovšem obecně platí, že zde narazíte na eleganci a lepší vychování než třeba na Tinderu. Ovšem pozor, pokud zde plánujete hledat pouze vztah, možná narazíte. Mnoho lidí totiž službu využívá striktně jen k networkingu.  

Mohlo by se vám líbit

13 tipů na Valentýna v lockdownu 2.0

Jste s přítelem na homeoffice 24/7 a máte pocit, že kouzlo mezi vámi lehce vyprchává, když se vídáte denodenně v teplákách, bez líčení a s mastnými vlasy? Nebojte! Máme pro vás několik nápadů, jak udělat i rande v lockdownu romantické.
elle.cz