TOP 7 letošního Designbloku

1. Instalaci ELLE & ELLE Decoration v pojetí dua Mikolášková - Drobná. Kromě odpočinku v krásném prostředí, budete mít také jedinečnou šanci pořídit si předplatné obou časopisů s báječnými dárky – křišťálovou nebo modrou vázou Felicity od designéra Františka Jungvirta pro sklárnu Klimchi, ručně rytou skleničkou od výtvarníka Ronyho Plesla pro Rückl, svíčkou Les od Perfumed Prague, elektricky modrým svícnem Octaevo od Moikka, designovým termohrnkem Stelton od DesignVille, stylovým diářem od papírnictví Papelote, kosmetickou péči Ice Globes od Bio da Italia nebo luxusním bio balzámem na rty od Líčírna organics

Přijďte si odpočinout do vůně lesa od Perfumed Prague, oči oblažit nábytkem na míru od šikovných truhlářů BUDU a zabořit se do polštářů od Lejaan, světel od EGLO a LOVE LED NEON, ponořit se do barev od Primalex a Balakryl, které souzní s nádhernou květinovou instalací od floristky Jany Opatrné z FOX Flowers za poslechu sametového vyprávění herečky Elizavety Maximové z reproduktorů SONOS.

Radíme jen – buďte rychlí, počet dárků je limitován! Nabídka platí pouze do vyprodání zásob na festivalu Designblok. Těšíme se na vás v klášteře Gabriel Loci mezi 5. a 9. říjnem 2022. 

Designblok

2. Prezentaci ukrajinské značky FAINA, kterou ve spolupráci s Designblokem zorganizovala vedoucí vydání ELLE Decoration Eva Slunečková. Nacházet se bude v prostředí klášterního kostela v areálu Gabriel Loci a v české premiéře se tu mimo jiné představí lustry Sluhach pro LASVIT. Kdyby vás téma zaujalo, přijďte i v pátek 7. října od 16h na prezentaci zakladatelky studia FAINA Victoriye Yakushy, který moderuje Eva Slunečková.

3. Výstava ostravského nábytkářského studia FUTURO STUDIO. Letos se spojili s velkým talentem současného českého designu Jiřím Krejčiříkem a společně představují novou kolekci úložných knihoven v odvážných barvách a tvarech.

Designblok

4. Představení nové kolekce sofa a křesel Hide and Seek od dua Lexová & Smetana, kterou připravili pro Polstrin. Designéři v ní navazují na úspěch prvního setu lavic, kterým si podmanili Designblok 2020 a získali za něj i ocenění EDIDA 2021. Kusy Hide and Seek vypadají jako něžné oblázky, které se o sebe ledabyle opírají. Světová záležitost!

5. Výstavu současného porcelánu Terra Alba v Uměleckoprůmyslovém muzeu, kterou připravili Radek Wohlmut a Maxim Velčovský. Když už v muzeu budete, zaskočte i na výstavy firem s tradicí Rodinné stříbro a na expozici současného sběratelského skla.

Designblok

6. Výstavu Sláva Ukrajině!, kterou kurátorovalo studio IHOR. Těšit se můžete na zajímavé mladé značky jako Gunia, kteří malují na talíře lidové motivy v současném pojetí, OLK Manufactory a jejich práci s textilem,  moderní akustické panely RE:QUIET, koberce od Gushka, ilustrace od Studio Serigraph nebo šperky od Sergeye Zhernova.

7. Prezentaci studia DECHEM. Pro Designblok si letos designoví matadoři Jakub Janďourek a Michaela Tomišková připravili hned několik novinek – od jejich slavné vázy Bandaska v neobvyklém pojetí, přes premiérové uvedení lustru až po skleněný stůl, který spíš než kus nábytku působí jako samostatné umělecké dílo.

Zdroj: Autorský článek