REKLAMA

Zlaté glóby ovládl Netflix s královskou rodinou a Amazon s Boratem

REKLAMA

 

Letošní sezona udílení cen začala později než obvykle, avšak konečně jsme se dočkali. 78. ročník Zlatých glóbů byl možná ovlivněn pandemií koronaviru, ale zato šlo o první velkou událost tohoto formátu, která se konala na dvou amerických pobřežích zároveň. Moderátorky Tina Fey a Amy Poehler, každá uváděla slavnostní večer z jiného koutu USA: Fey se zjevila v Rainbow Roomu Rockefellerova centra v New Yorku, zatímco Poehler zaujala tradičnější pozici v hotelu Beverly Hilton v Los Angeles. Nominovaní samozřejmě přebírali ceny ze svých domovů, rozprostřeni po celé polokouli. A nechyběl ani červený koberec...

Na pódiu se během tří hodin vystřídala jen hrstka předávajících a v publiku usedli čestní hosté - zdravotníci a záchranáři. Show zaznamenala i technické problémy, takže například vypadl zvuk při děkovné řeči britského herce Daniela Kaluuyi. 

Země nomádů a legenda z Kazachstánu

Filmová adaptace knihy Jessicy Bruderové Země nomádů, kde si zahrála hlavní roli oscarová herečka Frances McDormandová, potvrdila svou pozici favorita, když si režisérka tohoto počinu Chloé Zhao odnesla sošku za nejlepší snímek v kategorii drama. Vítězství bylo o to sladší, že Zhao se stala teprve druhou ženou po Barbře Streisand a jejím muzikálu Jentl, která tuto cenu získala.

Nejlepším komediálním snímkem roku se stal Borat Subsequent Moviefilm, kde se blýskl britský komik Sacha Baron Cohen a po čtrnácti dlouhých letech tak oživil legendární postavu Borata - reportéra z Kazachstánu. Herec si také za tuto roli odnesl Glób za nejlepší mužský herecký výkon v muzikálu nebo komedii.

 

 

Zlaté glóby navštívila dokonce i královská rodina... 

… alespoň zprostředkovaně prostřednictvím herců Emmy Corrin and Joshe O’Connora, kteří ztvárnili Dianu a prince Charlese v oceněném seriálu Koruna, jež získal sošku za nejlepší televizní drama. Dokonce i Corrin a O’Connor mohli pronést své připravené děkovné řeči a Gillian Anderson jakožto Margaret Thatcher vyhrála Glóbus za nejlepší herečku ve vedlejší roli.  

Streamovací magnát Netflix celkem skóroval 42 nominací a 10 výher. Oceněný byl i jeho velký hit ze šachového prostředí Dámský Gambit

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA