Které filmy budou nejspíše nominované na Oscary?

Zlaté glóby za námi, Ceny Akademie před námi. Konečné nominace budou oznámeny 15. března, do té doby můžeme jen hádat, jaký film z užších nominací se tam probojuje. Samotné 93. slavnostní předání proběhne v neděli 25. dubna, což budeme samozřejmě bedlivě sledovat.

Letos se do užších nominací na Oscara pro nejlepší mezinárodní film dostal i český snímek Šarlatánod režisérky Agniezsky Holland s Ivanem Trojanem v hlavní roli.Poslední český film, který proměnil nominaci v hlavní cenu, byl Kolja Jana Svěráka v roce 1997. V kategorii mezinárodního filmu je jistě silným soupeřem k Šarlatánovi dánská tragikomedie Chlast režiséra Thomase Vinterberga a silný příběh mezinárodní koprodukce o válečném konfliktu v bývalé Jugoslávii Quo vadis, Aida?.

Po Zlatých glóbech je velkým favoritem na finální nominace i vítěze Oscara v kategorii nejlepší film Země nomádů. Ovšem Mank a Chicagský tribunál byly také nominované na Glóby, proto můžeme o možném výsledku jenom spekulovat. Které snímky mají podle nás šanci dostat se do finálních nominací? Prohlédněte si je v galerii. 

Filmy aspirující na ocenění:
Mohlo by se vám líbit

Zlaté glóby ovládl Netflix s královskou rodinou a Amazon s Boratem

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu vyřkla svůj letošní verdikt. Nejlepším dramatem uplynulého roku se stal film Země nomádů a Chloé Zhao, režisérka tohoto kritiky oceňovaného snímku, si za něj odnesla sošku teprve jako druhá žena v historii Glóbů.
elle.cz