REKLAMA

Které filmy budou nejspíše nominované na Oscary?

REKLAMA

Zlaté glóby za námi, Ceny Akademie před námi. Konečné nominace budou oznámeny 15. března, do té doby můžeme jen hádat, jaký film z užších nominací se tam probojuje. Samotné 93. slavnostní předání proběhne v neděli 25. dubna, což budeme samozřejmě bedlivě sledovat.

Letos se do užších nominací na Oscara pro nejlepší mezinárodní film dostal i český snímek Šarlatánod režisérky Agniezsky Holland s Ivanem Trojanem v hlavní roli.Poslední český film, který proměnil nominaci v hlavní cenu, byl Kolja Jana Svěráka v roce 1997. V kategorii mezinárodního filmu je jistě silným soupeřem k Šarlatánovi dánská tragikomedie Chlast režiséra Thomase Vinterberga a silný příběh mezinárodní koprodukce o válečném konfliktu v bývalé Jugoslávii Quo vadis, Aida?.

Po Zlatých glóbech je velkým favoritem na finální nominace i vítěze Oscara v kategorii nejlepší film Země nomádů. Ovšem Mank a Chicagský tribunál byly také nominované na Glóby, proto můžeme o možném výsledku jenom spekulovat. Které snímky mají podle nás šanci dostat se do finálních nominací? Prohlédněte si je v galerii. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA