Bude zima, bude mráz. Kam zamířit pro kabát od českého návrháře?

 

Roji

Poměrně nová česká značka Roji, za jejímž vznikem stojí estétka Jitka Ročňová, nás v kolekci pro tuto sezónu přenesla do francouzské Normandie do impozantních kulis tamních útesů a chladného moře, kde představila novou kolekci Reflection, do níž oblékla éterickou herečku Barboru Bočkovou. Až skoro monochromatická barevná paleta Roji oscilující mezi odstíny hnědé, béžové a černé řadí její kousky do lehko kombinovatelných nezbytností našich šatníků. A možná ještě více než cit pro barvy vás u Roji překvapí kvalitní materiály, které ony nezbytnosti povyšují na kousky, které budete vlastnit léta letoucí.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Laformela

Když návrhářské duo Laformela, které, věříme, není potřeba představovat, na letošní edici pražského fashionweeku představilo svou kolekci pro nadcházející sezónu, nezůstal jediný módní nadšenec v klidu. Široké rukávy, vypasované siluety s délkou až skoro na zem, zajímavé je, že Laformela kromě vysoce kvalitních kabátů z pečlivě vybíraných materiálů nabízí i kabáty z veganské kůže a kožešin.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Buffet

Slovenské značce Buffet jsou autentičnost, nadčasovost a minimalismus vlastní. Jejich kolekce jsou hravé, nebojí se tlumené odstíny mísit se sytými barvami, které jsou danou sezónu zrovna trendy. Buffet často spojuje současné umění s pouliční módou a často v kolekcích najdete i drobné odkazy či vyšité vzkazy, pro které si je zamilujete. Pozornost věnujte nejen zimním kabátům a streetwear trenchcoats, ale i barevným doplňkům v podobě objemných šál či čepic.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Chatty

Návrhářky Radka Sirková a Anna Tušková jsou na české scéně známá dvojice, kterou charakterizuje precizní krejčovina v siluetách pojatých podle současných potřeb moderní klientely. Letos však představují zimní kolekci utkanou z luxusních materiálů, jako je splývavá vlna, hedvábí, kůže nebo třeba broušená bavlna v prémiové kvalitě. V aktuální kolekci možná nenajdete kabáty jako takové, ale jistě propadnete bomberům, které vám dovolí v zimě vrstvit, jak se vám jen zachce.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Ivana Mentlová

Ivana Mentlová je česká stálice, mnozí ji znají již léta letoucí ať už pro její unikátní kožené kabáty, či pro dlouholetou spolupráci s Pietro Filipi. Ivana si nyní pomalými, ale jistými kroky vydobývá svou pozici ve světě – její kabáty oblékají i Elsa Hosk či Marie von Behrens-Felipe a budete chtít i vy. Najděte si v jejím portfoliu takový, který budete chtít oblékat přinejmenším věčně – ona takové totiž má!

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu
Mohlo by se vám líbit

PŘITUHUJE! JAKÝ SVETR POŘÍDIT TUTO ZIMU? TEN, CO VÁM VYDRŽÍ CELÝ ŽIVOT

Haló, haló! Chybí vám v šatníku pletená stálice, co vás zahřeje každou zimu? Zadarmo to nebude a bude od vás vyžadovat trochu péče, ale oplatí vám to. Máme pro vás tipy na svetry, které vám vydrží dlouhá léta. A hlavně zimy!
elle.cz