REKLAMA
REKLAMA

Proč se (ne)zajímat o pražský fashion week: Kontakty a inspirace

Navzdory tomu, že vše probíhá virtuálně, technologie nedokáží nahradit lidský kontakt. Být viděn na těch správných trendy místech zvyšuje náš status, ať už chceme nebo ne. I nejpropracovanější stories na Instagramu nedokáží nahradit atmosféru nějaké gala události, kde pokud se objevíme, stáváme se součástí těch, kteří drží prst na tepu doby.

 

 

Jak to vidí Stephanie

Moje slova potvrzuje kniha Melania and Me, kterou před několika málo dny vydala Stephanie Winston Wolkoff, bývalá osobní konzultantka americké první dámy Melanie Trump. Stephanie je bývalou PR ředitelkou amerického časopisu Vogue, a také bývala výkonnou ředitelkou newyorského fashion weeku. Ve svých memoárech otevřeně popisuje, jak si Donald Trump platil ty nejlevnější vstupenky na charitativní módní ples MET Gala, jen aby byl viděn ve společnosti zdejší smetánky. Věděl, že jeho podnikatelské aktivity nestačí k tomu, aby byl vnímán jako crème de la crème americké smetánky. K tomu se potřeboval ocitnout mezi tou správnou skupinou lidí, která chodila na MET Gala.

 

Moc jménem móda

Móda v sobě spojuje umění, moc i politiku, čehož je pražský fashion week také důkazem. Nicméně, i bez VIP pásky stojí za to proniknout do tohoto světa. Za prvé, ať už si o lokálním týdnu módy myslíte cokoliv, je garantem kvality. Zaručuje, že návrháři, kteří zde smí prezentovat své kolekce, mají vkus, soudnost a jejich tvorba je i ve světovém měřítku na velmi slušné úrovni. 

Kromě toho, že se budete orientovat v tvorbě lokálních designérů a zjistíte, od koho si třeba nechat ušít outfit, ve kterém získáte práci snů nebo svatební šaty, se ještě můžete seznámit s řadou zajímavých lidí. Ostatně networking, alias vytváření sítě kontaktů, je podstata takových příležitostí jako je fashion week. Jen se nenechte otrávit, když uvidíte, že se někteří návštěvníci tváří až příliš „důležitě“. O většině týdnů módy po celém světě se říká, že jsou společensky náročné právě díky své atmosféře. Každý se tu chce předvést a získat svých 15 minut slávy.

Zdaleka není pravdou, že by byl Mercedes-Benz Prague Fashion Week jen programem pro vyvolené. Zdarma můžete třeba na večírek po přehlídce návrháře Jana Černého na Veslařském ostrově, kam se určitě vypravte, pokud máte rádi party a cool kids. Tedy mladé lidi, kteří ví, jaké tenisky i DJ je momentálně nejvíc trendy. Návrhářka Iva Burketová, tvořící pod značkou ODIVI, zase chystá speciální happening zdarma. 

 

 

Promluvme si o tom

Diskutovat o všem, co vám i módním byznysu přijde podstatné, můžete v rámci takzvaných SmenataQ Talks, kam můžete zadarmo, když se předtím zaregistrujete na webu GoOut. Právě zde se nebojte mluvit s těmi, jejichž názory vás zajímají a třeba vymyslíte nějakou zajímavou spolupráci.

 

 

V Holečkově ulici na Smíchově se budou v následujících dnech vyskytovat ti nejstylovější lidé z celých Čech. Mířit budou do kláštera svatého Gabriela, kde se hlavní program pražského fashion weeku odehraje. Outfity návštěvníků vás mohou nejen inspirovat, ale někdy i pobavit či snad dokonce nadzvednout ze židle.

A i když se tentokrát z jakéhokoliv důvodu na fashion week nevydáte osobně, můžete si být jisti, že Elle.cz tam bude mít oči i uši v pozoru. Na našem webu můžete sledovat reporty přehlídek, komentáře i galerii street style.

 

Čtěte také:

MBPFW: PRAŽSKÝ TÝDEN MÓDY SE BLÍŽÍ. CO SI NESMÍTE NECHAT UJÍT?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

EBC promo

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA