Jiří Kalfař okouzlil londýnský týden módy!

Je to jen pár hodin, kdy svoji nejnovější kolekci předvedl na jedné z nejsledovanějších módní akcí roku, prestižním londýnském fashion weeku. Jednatřicetiletému Jiřímu Kalfařovi ambice rozhodně nechybí. Jeho inspirací se tentokrát stala rajská zahrada. 

Celá show byla poctou britskému choreografovi Waynovi McGregorovi, který patří mezi Jiřího idoly. Návrháře dojala McGregorova show „Eden Eden“, která měla premiéru v roce 2005 ve Stuttgartu, kde Jiří tehdy studoval. 

Přestože se jednalo o kolekci pret-à-porter, nechyběly v ní prvky vysokého krejčovského umění. Ruční výšivky tak šly v kontrastu s nejnovějšími moderními technologiemi a hi-tech látkami, které Jiří pro přehlídku využíval. S pokorou tak odkazuje na tradici, ruční zpracování, eleganci minulosti a nezapomíná se dívat do budoucnosti. 

Kalfař

Jiří Kalfař v doprovodu modelek při slavnostním defilé na newyorském fashion weeku.  

Barevná paleta našla inspiraci v bohatých barvách divoké fauny i flóry. V celé kolekci pak dominovaly etické materiály, jako je například buddhistické hedvábí. Kalfař tak odkazuje na to, že móda by měla být stále zábavná, hravá, plná barev, a přesto může být vyrobená z materiálů šetrných k životnímu prostředí. Blýskavým překvapením se pak staly krystaly od společností Preciosa. 

Jiří Kalfař podzim zima 2020: