REKLAMA

Zorka Hejdová: Na NYFW vše klape, protože každý ví, co má dělat

ELLE je společně s TRESemmé a Zorkou Hejdovou na fashion weeku v New Yorku. Jako ambasadorka značky TRESemmé pro Českou republiku je Zorka na NYFW už podruhé. Značka vytváří vlasový styling pro NYFW 12 let. A jelikož se každý rok konají dva, znamená to, že účastníci prestižní fashion akce jsou už 24 „sezon“ v rukách profesionálů ve službách jedničky vlasového stylingu v USA.

Během přehlídek jsme měli možnost nakouknout i do backstage, kde jsme viděli experty od TRESemmé přímo v akci. Pro nás to byl obrovský zážitek. A proto jsme vyzpovídali Zorku, která vám to celé trochu víc přiblíží.

Stalo se tento rok na NYFW něco, co tě šokovalo?

Asi přehlídka sportovní značky Chromat, která si vzala fenomén „self-bodylove“ opravdu za svůj a nabídla modely a modelky s nadváhou, celulitidou, bez nohy i transgender. Jednoduše řečeno, bylo tam všechno. Navíc přehlídka neprobíhala na mole, ale ve fitku jako kruhový trénink. To jsem absolutně nečekala.

Jsi tu díky TRESemmé, se značkou spolupracuješ už více než dva roky. Co tě na tom nejvíce baví?

Samozřejmě účast na fashion weeku. Ale hlavně kosmetika sama o sobě, jsem s ní moc spokojená. V poměru cena/výkon se jedná opravdu o absolutní jedničku. Těší mě zprávy od dívek, které mi děkují za doporučení, protože jsou z produktů nadšené. A že jich nechodí málo.

Jak dlouho používáš produkty TRESemmé?

Letos už třetím rokem, takže v podstatě skoro od začátku, co je tato značka dostupná i na českém trhu.

A tvůj nejpoužívanější??

Řada s biotinem – TRESemmé Biotin + Repair 7 na různé druhy poškození vlasů. A nemůžu nezmínit laky na vlasy. Za mě jsou jediné, které opravdu zafixují a nelepí.

 

 

Jak bys čtenářům popsala atmosféru v backstage newyorských přehlídek?

Vždycky je zajímavé nakouknout do zákulisí a vidět, jak show vzniká. Ale myslím, že se tu přípravy na přehlídku moc neliší od našeho Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku. Možná bych tady čekala mnohem větší chaos a adrenalin, ale díky profesionálům v sehraných týmech každý ví, co má dělat.

Kolik času ti zabere příprava na přehlídku?

V mém případě hodinu, víc ne. Ale výběr outfitů a doplňků jsem řešila se svou stylistkou Danielou Pilnou intenzivně celý týden před odletem.

Jaký je tvůj momentálně nejoblíbenější účes?

Lehké vlny. Mám teď kratší vlasy a líbí se mi víc zvlněné. Na perfektních „beach waves“ neustále pracuju. Ale nejčastěji mě stejně potkáte s ležérním drdůlkem.

Kdyby sis mohla vybrat tři přehlídky na NYFW, které by to byly?

Marc Jacobs, Oscar de la Renta, Tom Ford.

Jaký český návrhář by s přehledem mohl mít přehlídku tady v New Yorku?

Moc se mi líbí přístup Ivy Burkertové z ODIVI, která se soustředí na otázku udržitelnosti a její modely jsou často upcycled. Myslím, že její „naked“ přehlídka na podzimním fashion weeku v Praze by pro zdejší publikum byla dostatečně kontroverzní a do New Yorku by se svým tématem a důrazem na změnu v módním světě zapadla jako žádná jiná! Laformela by zde taky skvěle zapadla. A pak samozřejmě Ivana Mentlová. Protože to je pro mě „ikona ikon“ a její tvorbu by měl znát celý fashion svět.

 

REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA