Každý je Boss

„Světlé barvy, mix látek a dekonstruované trenčkoty, Boss nám ukázal, že sleduje trendy, ale nezapomíná na své kořeny a DNA značky. Show se odehrávala na Herald Plaza, přímo u vody a do poslední chvíle jsme očekávali bouři, takže každé sedadlo mělo deštník, aby hosty chránil před nepřízní počasí. K překvapení všech Boss vytvořil svou vlastní bouři s fontánami poháněnými silnými větry za zvuku soundtracku od Michaela Gauberta. Tančili jsme do rytmu, zírali na každou modelku a byli rádi, že žádná z nich neuklouzla,“ vypráví o show Boss Milena Zuravljova, Fashion Director ELLE, která se jí v Miami zúčastnila.

Jedním ze základních motivů, které inspirovaly kolekci, je právě ono nádherné napětí, které leží mezi kontrastními prvky, jako jsou pevné a tekuté skupenství, země a moře, neprůhledné a průhledné, minulost a přítomnost. Ticho před bouří a průtrž mračen, která přijde poté. Kolekce BOSS částečně čerpala inspiraci z art deco architektury a atmosféry města, kde se show konala, částečně z kořenů značky pevně zakotvených v pánském krejčovství. Každý kus v kolekci představoval elegantní a sofistikovanou představu o tom, co to znamená být ve stále se měnícím světě sám sebou.

BOSS Spring/Summer 2023:

Boss je tu pro všechny

„Oceňuji především konečně opravdu pestrý casting. Mnoho značek se snaží zahrnout modelky různých siluet, ale většinou tyto modelky nosí pružné úplety a volné šaty, což jen dokazuje, že jsou určeny k zaškrtnutí správných marketingových políček,“ popisuje Milena obsazení inkluzivních modelů. „Jenomže tato show skutečně položila otázku, kdo by vypadal dobře v obleku Boss? Odpověď zní: každý!“

Zraky přítomných upoutala Pamela Anderson, která show v krémovém obleku otevřela, což jenom dokazuje, že Boss má vše promyšlené do detailu. Dalším velkým překvapením na mole byl totiž stylista Law Roach, zodpovědný například za image jako herečky Zendayi. Ten jen pár málo dní před show oznámil, že ze světa stylingu odchází. Že o něm však ještě uslyšíme jsme se mohli přesvědčit právě díky show Boss. Vedle těchto dvou zvučných jmen, o kterých se v módním světě v posledních týdnech hodně mluví, se po runwayi prošly modelky jako Amber Valetta, Mariacarla Boscono nebo prvotřídní girlboss, sama Naomi Campbell. Casting snad ještě nikdy nebyl tak nabitý velkými jmény módního showbusinessu a jedno se zkrátka značce upřít nedá – namísto honby za splněním požadavků na rozmanité obsazení modelů skutečně koná a dokazuje, že je tu opravdu pro všechny typy postav a barev pleti.

CHANEL Ready to Wear Fall Winter 2023: Dáma s kaméliemi

elle.cz

Zdroj: Autorský článek