Chanel Haute Couture Fall-Winter 24-25: Království bez královny

Kolekce Chanel Haute Couture podzim-zima 2024/25 vzdává hold pařížské Opeře Garnier. Toto místo v srdci Paříže, kde vše spočívá v pohledech a vystavování sebe sama, hraje od svého vzniku klíčovou roli v historii módy i domu a toho dne hostilo i představení nejnovější Haute Couture kolekce domu Chanel. Sofistikovaná, luxusní, divadelní kolekce se odhaluje ve venkovních chodbách obklopujících sál, který se pro tuto příležitost proměnil v rudé sametové operní lóže. Zde, v impozantnách kulisách, se prolínají světy Haute Couture a opery. Peří, střapce, vyšívané květy, pružný tvíd, hedvábný samet, iluzivní tyl, taft a satén, opulentní materiály, objemy jsou průsvitné, rukávy nadýchané a volány plisované. Romantické, nabízí se říct. Teatrální v nejlepším slova smyslu, můžeme doplnit. Někdo ale chybí... kde je Virginie?

Mohlo by se vám líbit

Dostaveníčko s Gabrielle Chanel v zahradách vily Noailles

Móda a architektura k sobě vždy měly blízko. Chanel nyní zkoumá, nakolik je tento vztah propletený. Tato expertiza dala podnítila vznik kolekce Spring Summer 2024 Ready to Wear, jejíž kořeny můžeme hledat v zahradách vily Noailles. Módní dům zve na prohlídku a pobyt na čerstvém vzduchu nyní i vás.
elle.cz

Hledá se (nová) Virginie

Před pár týdny módní svět zastihla zpráva o odchodu Virginie Viard z kreativního vedení domu Chanel. Odchod to byl náhlý a bez jediného rozloučení. Nedlouho poté však značka odhaluje Haute Couture, nejnáročnější kolekci roku, jejíž vytvoření trvá dlouhé měsíce a pod níž Viard podepsána už není. Kolekce představila technickou odbornost, virtuozitu a citlivost ateliérů Chanel, ve kterých pracuje přibližně 150 lidí v šesti ateliérech na známé adrese 31, rue Cambon. Představení to bylo nadmíru povedené, ukazující, že kolekce luxusního domu není zásluhou jedince, nýbrž fúzí mnoha talentů a vizí. Navzdory tomu však dům nemůže dlouho zůstat bez kreativního ředitele, stejně tak jako orchestr bez dirigenta. Hledá se nová Virginie a kdo jí bude, se zatím neví. Do té doby bude království bez královny.

Kolekce Chanel Haute Couture Fall-Winter 24-25

Zdroj: Launchmetrics / Spotlight, Business of Fashion, Highsnobiety, Chanel