Sbohem, Virginie! Viard opouští módní dům Chanel. A co bude dál?

Středečního večera bylo oznámeno, že kreativní ředitelka Virginie Viard odchází z domu Chanel, což značka potvrdila i magazínu Business of Fashion, který o rozhodnutí informoval mezi prvními. Týmy byly s odchodem Viard obeznámeny ve středu odpoledne, takže před odchodem Viard z pařížského sídla na Rue Cambon zbýval jen krátký čas na rozloučení, informuje dále magazín. Chanel se s Viard loučí po téměř třiceti letech v domě.

Viard před nástupem do funkce kreativní ředitelky dlouhá léta spolupracovala s Karlem Lagerfeldem jako jeho dlouholetá zástupkyně. Do domu nastoupila v roce 1987, kreativní vedení převzala po smrti německého návrháře v roce 2019.

Chanel Haute Couture Spring/Summer 2024: Království za knoflík

elle.cz

Viard vytrvale pokračovala v Lagerfeldově odkazu, na kontě má řadu nesmírně bohatých kolekcí, za které ji módní davy a zákazníci domu milovali. Během jejího působení zaznamenal Chanel historický nárůst tržeb, které v roce 2023 činily 19,7 miliardy dolarů, což je o více než 75 % více než v roce 2018. Dům rovněž oznámil, že tržby z prodeje konfekce se oproti roku 2018 zvýšily 2,5krát. Co bude dál? To se neví. Chanel stále ještě neoznámil, kam budou směřovat jeho další kroky a kdo Viard na ostře sledované pozici nahradí.

CHANEL Cruise 2023/24: Všechny cool girls už jsou v Hollywoodu

elle.cz

Zdroj: Business of Fashion, Hypebeast