Pamela, A love story: První otevřená zpověď sex-symbolu 90. let

Kanadsko-americká kráska se veřejnosti poprvé představila v únoru 1990 jako Playmate měsíce magazínu Playboy. Od té doby se v časopise objevovala pravidelně a dodnes drží absolutní rekord v počtu nafocených obálek. Nejvýraznější ženský sexuální symbol 90. let se do našeho povědomí nejvýrazněji zapsal rolí záchranářky C. J. Parker v seriálu Pobřežní hlídka. Blond vlny, velká prsa a červené plavky se staly ikonickým vzhledem, který Pamele už nikdy nikdo nevezme. Ostatně, „devadesátková Marylin“, jak je občas nazývána, si svůj look hýčká po celé roky beze změny. Sexy outfity zdrazňující její přednosti, kouřové líčení očí, tenké obočí ignorující trend bold brows, konturkou orámované rty a stále stejný zářivý blond odstín vlasů, to jsou její poznávací značky. Využila toho například Meghan Fox, která se na loňskou halloweenskou party převlékla za Pam Anderson a stačilo jí vsadit pouze na tyto znaky, aby bylo všem hostům jasné, koho představuje. Její partner Machine Gun Kelly se převlékl za Pamelina životního partnera, bubeníka skupiny Motley Crüe Tommyho Lee.

Právě Tommy Lee, ačkoli byli s Pamelou svoji pouhé tři roky, je považován za nejzásadnějšího muže jejího života. Potkali se o silvestrovské noci 1994 v nočním klubu. Pamela v jednom z pozdějších rozhovorů uvedla, že k ní Tommy „přišel, popadl ji a olízl jí obličej“. Udělal tím na ni takový dojem, že mu dala své číslo a za necelé dva měsíce už byli manželé. Do února roku 1998, kdy se rozvedli, spolu stihli mít dva syny a natočit nejznámější domácí sexuální video všech dob. Z jejich domu ho ukradl řemeslník poté, co ho Tommy Lee vyhodil. Zneuznaný ex-zaměstnanec sex tape prodal a tisíce jejích kopií se rozšířily po celé světě. Pamela sice tvrdí, že video nikdy neviděla, ale dopad na její život mělo obrovský. S manželem se pustili do soudní bitvy o desítky milionů dolarů, kterou sice vyhráli, ale vyrovnání nikdy nedostali.

Zrádné blondýnky?

elle.cz

Nejen o pověstné nahrávce jejich sexuálních hrátek, ale i o tom, jak se podepsala na jejím životě a jak zatížila manželství s Tommym Lee, mluví v dokumentu Netflixu „Pamela, a love story“. Poprvé se rozhodla vyprávět příběh svého života a kariéry svými slovy, nebýt veřejným majetkem a předmětem vyprávění někoho jiného, jak tomu bylo dosud. Ve filmu se svěřuje s pocity, jaké to je vyrovnávat se s neustálým kariérním i lidským despektem, jen proto, že jste sexy a nikdo vás nebere vážně. Nechává diváky nahlédnout do svého skutečného života, na cestu své životní dráhy i neustálého hledání lásky, protože jak o ní řekl její syn, Pamela miluje se zamilovávat. A také se odmilovávat. Premiéra její zpovědi „Pamela, a love story“ bude na Netflixu k vidění od 31. ledna od 9 hodin ráno.

 

Zdroj: Netflix, YouTube, Wikipedia, usmagazine.com, people.com