Elegantní portrét módy: Chanel haute couture JARO/LÉTO 2021

 

“Miluji velká rodinná shromáždění, kdy se setkávají všechny generace. Tento duch se právě teď nachází i v Chanelu, protože Chanel je rodina,” pokračuje Viginie Viard. Jsou to právě tyto hodnoty pospolitosti, které bychom měli v dnešní době ostavovat více než kdy jindy, protože jsou tak vzácné. Leitmotivem celého vizuálu kolekce se proto stal “portrét”. “Chtěla jsem přivést všechny modely a modelky dohromady jako na fotografiích v rodinných albech,” uvádí Virginie.  

 

Chanel haute couture jaro/léto 2021

 

Představa tance, svobody a letních párty při soumraku je ztělesněna pohybem spodniček z žoržetu pod růžovými lehkými šaty nebo dlouhou odnímatelnou sukní z bílých sedmikrásek... Tato kolekce je svobodná. Je optimistická. A je samozřejmě i neskonale elegantní.  

Maisons d’art, partneři módního domu Chanel, se podíleli na všech třiceti dvou modelech. Ateliér Montex vyrobil vyšívané zdobené makramé šaty v perlově šedém tylu, zatímco jemné peří z dílny Lemarié zdobí organzové kanýry malých černých. Pohyb rovnoměrně ilustrován prostřednictvím kalhotových kostýmů, jejichž saka jsou inspirována pánskými vestami. 

 

Chanel haute couture jaro/léto 2021

 

Kolekce je tak plná pozitivní energie a natolik z ní čiší naděje, že je hřích ji netoužit vyzkoušet a nevlastnit. Ačkoliv jak říká sama Virginie: “Vždy přemýšlím o tom, co by dnes ženy chtěly mít ve své skříni.” 

Prohlédněte si novou kolekci Chanel haute couture jaro/léto 2021:
Mohlo by se vám líbit

MYSTERIÓZNÍ CHRISTIAN DIOR HAUTE COUTURE JARO/LÉTO 2021

Christian Dior se nadšeně věnoval věšteckému umění a sledoval sebemenší náznaky osudu. Dokonce i jeho autobiografie je protkána jeho fatálními střetnutími s různými vizionáři. “Bude to výjimečné. Váš dům způsobí módní revoluci,” vzpomíná v knize Dior na splněné proroctví.
elle.cz