Kim Jones představil svou první haute couture kolekci pro FENDI

 

Dlouho očekávaná kolekce FENDI haute couture jaro/léto 2021 pod taktovkou Kima Jonese, je konečně tady! Značka ji představila v rámci pařížského haute couture fashion weeku v Palais Brongniart za účasti hvězd jako jsou Naomi Campbell, Kate Moss, Bella Hadid, Cara Delevingne nebo Christy Turlington. I přes tento hvězdný lesk celebrit se však pohledy všech přihlížejících zaměřily na Kima Jonese. Tento designér totiž vystřídal slavného Karla Lagerfelda, který navrhoval ženské kolekce ve FENDI celých 54 let. Opravdu obtížná pozice. Ovšem Jones se své role zhostil opravdu na jedničku, a to i přes to, že nikdy dříve netvořil haute couture a vlastně ani čistě ženskou kolekci. 

To však neznamená, že Jonese nepředcházela jeho pověst opravdu talentovaného designéra. Vždyť navrhoval pánské kolekce pro Louis Vuitton, kde se mimochodem zapsal do historie módy, když uskutečnil spolupráci se značkou Supreme. Nesmíme zapomínat ani na to, že zastával pozici uměleckého ředitele i v Dioru, kde dokázal geniálně propojit ženskou eleganci a odvážnou krejčovinu. Dnešní kolekce se vlastně nese v tomto duchu androgynní romance. 

 

 

Kolekce FENDI haute couture 2021 byla inspirována knihou Virginie Woolfové Orlando. Zatímco se může zdát toto téma nadužívané - již dříve se jím nechali inspirovat John Galliano, Christopher Bailey nebo Rei Kawakubo – Jones jeho prostřednictvím vyjádřil i magnetickou touhu po domově. Kniha ho totiž ovlivnila stejně, jako i jeho rodné město Bloomsbury v Sussexu. Mezi dvěma světovými válkami zde totiž vznikla jakási “svatyně”, kde se lidé dívali na romantiku, sex, umění i třeba ekonomii z jiného úhlu. V kombinaci těchto dvou prvků vzniká jedinečné spojení punku a krásy. 

Výsledná módní přehlídka působila velmi snovým dojmem, když modelky kráčely po mlhavém mole obklopeny skleněnými boxy, které měly symbolizovat esenci domova. Jednotlivé modely působily jakousi královskou fluidností, a to nejen z genderového hlediska, ovšem i co se týče pohybu. Látky klouzaly modelkám po křivkách těla s jakousi tekutou elegancí. Klobouk dolů před opravdu dokonalou krejčovskou prací Jonese, který dokázal skloubit romanci s řemeslem. To se asi nejvíce projevilo v jednom jediném modelu napůl večerních šatech a napůl kostýmu, vyrobeném podle náčrtu Lagerfelda z roku 1993.  

Tato oslava dámského luxusního oblečení musí velmi silně působit na silné a inteligentní ženy a také dává jasnou zprávu o tom, co si značka FENDI myslí o genderu. Kim Jones dokázal zapůsobit na ženskou touhu, a to je pouze začátek. My už se nyní těšíme na to, co přinese budoucnost. 

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA