Chatty představují novou zimní kolekci i debut v interiérovém designu

Narozdíl od téměř nulové podpory vlády vůči lokálnímu kreativnímu průmyslu se zdá, že karanténa samotnému kreativnímu procesu české designérské scény spíše prospívá. Designéři přicházejí s čerstvými nápady, rozsáhlejšími kolekcemi nebo naopak smysluplně úspornější prezentací, tříbí si myšlenky, přehodnocují obchodní strategie a pouští se do neznámých vod. Pěkným příkladem je novinka z dílny CHATTY.

Zuzana Kubíčková maže hranice mezi domácí a slavnostní módou

elle.cz

 

Kolekce bytových doplňků CHATTY

Produktový a módní design se na české scéně málokdy protne. Nová kolekce interiérových doplňků z dílny Anny Tuškové a Řádky Sirkové je ovšem důkazem, že podobné mezidisciplinární přeskoky mají smysl. Minikolekce skleněných váz, hrníčků a deskových her, které zahaluje temně hnědá kůže s embosem, možná není svým návrhem nijak inovativní, je ovšem věrná rukopisu své značky, vyrobená lokálně a zaručeně potěší každého fanouška značky. Pro ostatní návrháře je tento krok rovněž inspirací, jak si poradit s poklesem tržeb, když lidé nutně neutrácejí za módu, ale spíše za své domovy, kde tráví více času něž kdy jindy.

 

Chatty
Info ikona

 

Kolekce CHATTY pro zimu 2020

Jablko uprostřed obrazu vypráví o pádu prvního muže, prázdná skořápka, která kdysi sloužila jako domov mořských měkkýšů, vypovídá o křehkosti života, stejně jako zvadlé a sušené květiny o smrti. A motýl, který se vynořil z jeho zámotku, ohlašuje vzkříšení a obnovu. Symbolika podpořená realistickým vyobrazením běžných předmětů v důmyslných kompozicích a nádherném barevném spektru se stala leitmotivem současné kolekce, kterou studio CHATTY navrhlo ve spolupráci se stylistkou Milenou Žuravljovou.

Zimní kolekce inspirovaná holandskou malbou zátiší ze 17. století, tedy takzvaného zlatého věku, se skládá z patnácti kompletních outfitů tvořených ryze přírodními materiály jako je vlna, vyšívaná bavlna a bavlněná krajka, kašmír nebo hedvábí. 

 

Chtěly jsme navázat na siluety z naší předešlé řady a vtisknout jim mnohem větší křehkost a opsat barevnost, která je pro holandskou malbu zátiší charakteristická a uchopit i celou řadu skrytých významů.

 

V kolekci je například zastoupen vlněný žakár na bombrech s ručním vyšíváním nebo hutná bavlněná krajka na šatech a sukních, která je podložena kontrastní podšívkou tak, aby vyvolávala iluzi většího prostoru. Návrhářky pracovaly i s detaily kontrastního štepování, stejně jako s ručně tkanými detaily z voskované bavlny.

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA