Návrat podprsenek i bot. Jak zvládnout post-pandemický šatník?

 

Během posledního roku jsme všichni přišli trochu o styl. Kolik sebezapření vás stálo nalíčit se na každý pracovní video hovor? Ladili jste doplňky do vlasů, límečky od košile s náušnicemi a sponkami? Pokud ano, zasloužíte si obdiv. Nepranýřujte se za to, že jste byli ve druhé skupině, té naší, kde životní štěstí znamenalo být pracovně činorodý, ale zároveň v pyžamu.

Někteří odborníci tvrdí, že pandemie ještě nevynesla svůj poslední rozsudek a situace s lockdownem se bude kvůli řadě mutací opakovat. Ačkoliv se ukazuje, že vakcína funguje i na novou indickou mutaci, nejistota je stále s námi. Můžeme částečně žít jako předtím, ale podle přísloví „Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky", se nemůžeme vrátit k našemu pre-pandemickému vkusu. Jsme příliš pohodlní a během náročných měsíců nám došlo, že vymódit se je sice občas úžasné, ale někdy ten vložený čas za to nestojí.

Inspirujte se v Paříži! Objevte nejstylovější francouzské influencerky

elle.cz

Diář se plní osobními setkáními, na která se extroverti těší, introvertům tuhne úsměv na rtech, ale rozličnost temperamentů spojuje otázka: „Jak se na to vlastně obléct?". Nejen proto, že pohodlí se opouští tak těžce, ale i počasí je na vině. Po dlouhé zimě je jaro, které nám zatím ukazuje hlavně svou rozmarnou tvář. 

Pokud nemáte žádný náročný dresscode v kanceláři, tak vám doporučujeme, buďte k sobě empatičtí. Hodně parády s malou snahou udělají obleky. Čtete dobře, ale nečekejte ty z pevné látky, ale takové, které jsou měkké a poddajné. Skvělé jsou s příměsí lnu, ale ty se hodně mačkají. K nim stačí obout tenisky a místo podprsenky z kostic si vezměte nejpohodlnější bandeau top. 

Když se podíváte na styl Julie Roberts nebo Winony Ryder v 90. letech, je to přesně to, co teď letí. Nejen obleky, ale i křiváky k šatům na ramínka, sandálky s tenkými pásky, takzvané slip sukně. Když nebudete vědět co na sebe, protože toužíte být šik, ale nechcete dělat dojem, že se snažíte příliš, zvolte šaty s volánem, přes které přehodíte plášť, co vypadá jako ze skříně inspektora Colomba. Seženete jej v každém poctivém obchodě s cool vintage módou.

V čem se post-pandemická móda odlišuje nejvíce? Nechceme se vzdávat komfortu, ale zároveň odmítáme omezit svůj život výhradně na mikinu a legíny. Najít ten správný poměr mezi pohodlím a glamour lookem, to je oč tu běží. Ať už zvolíte oversize košili s širšími džínami, které vás nikde netlačí nebo sako, které si půjčíte ze skříně matky či babičky a k tomu oblečete kalhoty s vyšším pasem, nešlápnete vedle. Pandemie zamíchala našimi prioritami, a ačkoliv se stále chceme sami sobě líbit, náš osobní styl má šanci osvobodit se od striktního následování trendů a touze získat srdíčka a palce na sociálních sítích. Můžeme být sami sebou. PS: Už jste zkoušeli, jak skvěle vypadá krajkový top k těm teplákům, ve kterých jste se na gauči prováleli celou karanténu?

Moje košile, moje láska

elle.cz

Předplaťsi & Ušetři

Elle cover
REKLAMA