Návrat podprsenek i bot. Jak zvládnout post-pandemický šatník?

 

Během posledního roku jsme všichni přišli trochu o styl. Kolik sebezapření vás stálo nalíčit se na každý pracovní video hovor? Ladili jste doplňky do vlasů, límečky od košile s náušnicemi a sponkami? Pokud ano, zasloužíte si obdiv. Nepranýřujte se za to, že jste byli ve druhé skupině, té naší, kde životní štěstí znamenalo být pracovně činorodý, ale zároveň v pyžamu.

Někteří odborníci tvrdí, že pandemie ještě nevynesla svůj poslední rozsudek a situace s lockdownem se bude kvůli řadě mutací opakovat. Ačkoliv se ukazuje, že vakcína funguje i na novou indickou mutaci, nejistota je stále s námi. Můžeme částečně žít jako předtím, ale podle přísloví „Nevstoupíš dvakrát do stejné řeky", se nemůžeme vrátit k našemu pre-pandemickému vkusu. Jsme příliš pohodlní a během náročných měsíců nám došlo, že vymódit se je sice občas úžasné, ale někdy ten vložený čas za to nestojí.

Mohlo by se vám líbit

Inspirujte se v Paříži! Objevte nejstylovější francouzské influencerky

Netflixový seriál Emily in Paris sledovali asi všichni fanoušci romantiky a kýče. Přinášíme 10 tipů, komu dát follow na Instagramu během čekání na druhou sérii. Které influencerky vás zaručeně přenesou do kouzelných pařížských zákoutí?
elle.cz

Diář se plní osobními setkáními, na která se extroverti těší, introvertům tuhne úsměv na rtech, ale rozličnost temperamentů spojuje otázka: „Jak se na to vlastně obléct?". Nejen proto, že pohodlí se opouští tak těžce, ale i počasí je na vině. Po dlouhé zimě je jaro, které nám zatím ukazuje hlavně svou rozmarnou tvář. 

Pokud nemáte žádný náročný dresscode v kanceláři, tak vám doporučujeme, buďte k sobě empatičtí. Hodně parády s malou snahou udělají obleky. Čtete dobře, ale nečekejte ty z pevné látky, ale takové, které jsou měkké a poddajné. Skvělé jsou s příměsí lnu, ale ty se hodně mačkají. K nim stačí obout tenisky a místo podprsenky z kostic si vezměte nejpohodlnější bandeau top. 

Inspirace pro pohodlný, ale zároveň chic outfit:

Když se podíváte na styl Julie Roberts nebo Winony Ryder v 90. letech, je to přesně to, co teď letí. Nejen obleky, ale i křiváky k šatům na ramínka, sandálky s tenkými pásky, takzvané slip sukně. Když nebudete vědět co na sebe, protože toužíte být šik, ale nechcete dělat dojem, že se snažíte příliš, zvolte šaty s volánem, přes které přehodíte plášť, co vypadá jako ze skříně inspektora Colomba. Seženete jej v každém poctivém obchodě s cool vintage módou.

V čem se post-pandemická móda odlišuje nejvíce? Nechceme se vzdávat komfortu, ale zároveň odmítáme omezit svůj život výhradně na mikinu a legíny. Najít ten správný poměr mezi pohodlím a glamour lookem, to je oč tu běží. Ať už zvolíte oversize košili s širšími džínami, které vás nikde netlačí nebo sako, které si půjčíte ze skříně matky či babičky a k tomu oblečete kalhoty s vyšším pasem, nešlápnete vedle. Pandemie zamíchala našimi prioritami, a ačkoliv se stále chceme sami sobě líbit, náš osobní styl má šanci osvobodit se od striktního následování trendů a touze získat srdíčka a palce na sociálních sítích. Můžeme být sami sebou. PS: Už jste zkoušeli, jak skvěle vypadá krajkový top k těm teplákům, ve kterých jste se na gauči prováleli celou karanténu?

Mohlo by se vám líbit

Moje košile, moje láska

Je tak pohodlná, že v ní v podstatě můžete spát. Ale zároveň symbolizuje formálnost. Navíc ji můžete pořídit z druhé ruky a sluší všem bez rozdílu. Proč pandemie ještě zesílila naší lásku k pánským košilím?
elle.cz