Julia Roberts hrála v seriálu Přátelé jen díky kvantové fyzice

V závěrečných titulcích seriálu Přátelé se objevila spousta hvězdných jmen, a to nemluvíme o hlavních hercích Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matthew Perrym, Mattu LeBlancovi, Lise Kudrow a Davidu Schwimmerovi. Hostovali zde například George Clooney, Reese Witherspoon, Danny DeVito, Bruce Willis nebo Brad Pitt. Poslední jmenovaný byl dokonce v době natáčení ve vztahu s “Rachel” ovšem jen mimo kamery, protože v seriálu byli nepřátelé na život a na smrt. To je ovšem příběh, který každý zná. Málokdo však ví, že když se objevila v jednom z dílů Julia Roberts, bylo to z toho důvodu, že ji chtěl pozvat na rande Matthew Perry. A také se mu to povedlo, ovšem byla to celkem roztomilá anabáze.  

Celá tato lovestory začíná flirtováním prostřednictvím faxu. Ano, slyšíte správně. Tenkrát se ještě používal tento prehistorický přístroj - mladší generace googlují a starší přepadá nostalgie.  

 

 

Marta Kauffman pro Hollywood Reporter uvedla: “Získat Julii Roberts bylo neuvěřitelně vzrušující. Věděli jsme, že bude pro tuto roli dokonalá.” A její kolega Kevin Bright dodal: “Znáte příběh o tom, jak se nám povedlo ji přesvědčit? Matthew ji požádal. Ona mu odepsala, že pokud jí napíše referát o kvantové fyzice, tak do toho půjde. No, a tak šel, vytvořil ho a druhý den jí ho poslal faxem.”  

Scénáristka Alexa Junge, která byla svědkyní tohoto vznikajícího románku vzpomíná: “Mám pocit, že se potkali již dříve a bylo vidět, že o něj měla zájem, protože on byl opravdu okouzlující. Probíhalo mnoho flirtování prostřednictvím faxu a Julia mu posílala dotazníky typu 'Proč bych s tebou měla jít ven?' A my všichni jsme Mattovi pomáhali vymyslet odpovědi. Ne, že by to potřeboval. I bez nás si vedl skvěle.” 

V epizodě "The One After the Superbowl" si Roberts zahrála Susie Mossovou, bývalou známou Chandlera, která se mu chtěla pomstít, a tak s ním šla na rande, kde ho doslova svlékla z kůže. Ačkoliv tato mini romance na filmovém plátně nevyšla, v reálném životě spolu byli Julia i Matthew v roce 1996 viděni mnohokrát na veřejnosti a byli po nějakou dobu opravdovým párem.   

Setkání herců ze seriálu Přátelé bude dříve, než si myslíte

elle.cz