AI spojila luxusní kabelky a Lego. A my je chceme!

AI génius

Instagramový účet @rickdick_ je plný neuvěřitelných fotek ze světa módy a celebrit. Jsou vtipné, pohotově reagují na aktuální módní nebo bulvární informace, jsou vizuálně nádherné... a jsou vymyšlené. Rick Dick neboli Riccardo je 33letý Ital, který už v dětství v programu Malování začal vytvářet své první kresby a fotomontáže. Postupně vylepšoval grafiku, přidával texty, začal dělat retuše, až z digi fotek dokázal vykouzlit přitažlivý vizuální obsah. S nástupem AI se mu otevřely dveře do nového grafického levelu. Vytváří tak dokonalé vizuály, že jsou jeho followeři často na vážkách, zdali to, co u něj na Instagramu vidí, je a nebo není reálné. A většina z nich si zcela upřímně přeje, aby věci, které Rick Dick pomocí AI vytváří, firmy okamžitě začaly reálně vyrábět a poslaly je do prodeje.

Luxus na jedno kliknutí: 5 tipů, jak odhalit, že nekupujete fake

elle.cz

A proč to neexistuje?

Třeba jako v případě jeho posledního příspěvku – kabelek luxusních značek ze stavebnice Lego. Z něj nás lákají oranžová birkinka od Hermès, medvídek od Moschino, šedá City Bag Baleciaga a také ikonické kousky od Gucci, Chanel a Versace sestavené z kostek Lega. „Zrovna jsem se chystala hledat, kde je sehnat, a byla jsem si jistá, že budou vyprodané kvůli Black Friday... než jsem si uvědomila, že je to AI. Jsem zničená,“ komentovala příspěvek s fiktivními Lego stavebnicemi designerských kabelek jedna ze sledujících. „Kdybychom je fakt pevně slepili, můžeme si je vzít na večerní jízdu,“ navrhuje jiný follower svojí partnerce. „Byla jsem tak nadšená, než jsem zjistila, že nejsou skutečné. Lego, prosím, vyrobte je!“ shrnula přání všech jiná fanynka Lega a Rick Dicka.

Jackie, Diana a Kelly: Kabelky, pojmenované po významých ženách

elle.cz

Tohle je výzva

Pravdou je, že kdyby Lego zhmotnilo Rick Dickovy návrhy a vroucí přání spousty žen, šly by právě tyto modely zcela určitě na dračku. Vláčky, dinosauři, nejznámější stavby světa, auta, vrtulníky, letadla, Hvězdné války… to je všechno krásné, ale kde je něco, co nadchne nás, ženy? Opravdu si musíme vystačit jen s Lego květinami, jakkoli jsou nádherné? I my se chceme během sestavování legendárních kostek příjemně odreagovat a trochu potrápit mozkové závity, ale chceme si stavět něco svého, krásného a čistě holčičího, ne to, co jsme musely ukrást dětem nebo manželovi. Tak co, Lego, přijmete Rick Dickovu hozenou rukavici?

LEGO kabelky podle Rick Dicka:

Zdroj: Instagram, red-eye.world, lego.com, Midjourney