Jak si Hermès začal ujíždět na “houbách”

Hermès si neustále klade za cíl hledat a objevovat ty nejlepší materiály, skrze které se zvyšuje funkčnost, životnost a estetika vyráběných objektů. Spolu s tím se pojí snaha materiály inovovat a tak posouvat hranice možného. To se týká nejen kůží, hedvábí či kovů, ale i materiálů, které se dají transformovat pomocí biotechnologií.

Tato vize vedla Hermès k rozšíření svého portfolia o materiál Sylvania, který je vyráběn z toho nejkvalitnějšího mycelia (Mycelium je shluk vzájemně propletených vláken, charakteristický zejména pro houby). Sylvania je příkladem nové generace exkluzivních materiálů. Idea pro vývoj nového materiálu je zakotvena ve víře, že inovace nejlépe slouží našemu účelu, když je v souladu s přírodou, její sílou a krásou.

Hermes

V kolekci podzim/zima 21 byl materiál využit pro kabelku Victoria. Design kabelky je doplňen o plátno H plume a telecí kůži Evercalf.

Mohlo by se vám líbit

Tři dějství, tři scény, to je hra zvaná Triptych v režii Hermès

Vítejte na představení o třech dějstvích, děj se odehrává na třech kontinentech zároveň, hlavním motivem je barevná paleta rozdílných kultur a ústřední protagonistkou žena, jakožto hybatel dnešního světa. Staňte se svědky tance napříč planetou, Hermès nás zve na cestu kolem světa!
elle.cz

Materiál vznikl skrze exkluzivní spolupráci domu Hermès a společnosti MycoWorks. Tato kalifornská firma vytvořila prémiový materiál skrze vlastní patentovaný proces, který podporuje mycelium při růstu. Materiál je následně vyčiňován (postup v koželužství, kdy se z holiny vytváří useň) a opracován ve Francii koželuhy domu Hermès, aby se zaručila pevnost a odolnost. Řemeslníci Hermès následně materiál tvarují a opracovávají ve svých dílnách.

Sylvania, inovativní a jedinečná svou smyslností, neuvěřitelně měkká na dotyk s jantarovým odstínem a přírodní patinou, je dokonalým přírůstkem do sbírky unikátních materiálů domu.

Mohlo by se vám líbit

Co je Greenwashing a jak se mu vyhnout při udržitelném nakupování?

Ať už hledáte nejlepší etické dárky, kterými můžete své blízké o Vánocích obdarovat, nebo jste se dlouhodobě zavázali k udržitelnému nakupování, dejte si pozor, abyste se nedostali do pasti Greenwashingu.
elle.cz