REKLAMA

Tiffany & Co. má nového majitele

REKLAMA

Šperky, o kterých snila Audrey Hepburn každé ráno před New Yorskou výlohou, se nyní přidají mezi světoznámé značky jako Louis Vuitton, Dior nebo Dom Pérignon. Vlastnit je totiž nově bude francouzská společnost LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy). Jedná se dosud o jeho nejvyšší akvizici, a to v hodnotě 16 miliard dolarů (asi 370 miliard korun). O koupi luxusních šperků se mluvilo už začátkem října, konglomerát LVMH si jejich koupí chce pojistit pozici na asijském i americkém trhu.  Tomu zatím vévodí společnost Richemont, pod kterou patří značka Cartier.

Šperkařský dům Tiffany & Co. založil v roce 1837 Charles Lewis Tiffany a John B.Young v New Yorku. Jejich první obchod otevřeli dokonce přímo na Manhattanu. Značka se specializuje především na svatební šperky, luxusní kolekce, ale také parfémy nebo hodinky, které balí do ikonických tyrkysových krabiček. Podlehla jim nejen Audrey Hepburn nebo Blair Waldorf z Gossip Girl a zpěvačka Lady Gaga. V Praze se butik Tiffany otevřel v roce 2012 v Pařížské ulici.

LVMH je největší luxusní skupinou na světě, která vlastní například módní domy Dior, Louis Vuitton, Fendi, Givenchy nebo značky šperků jako jsou Hublot či Bvlgari. Do jejich portfolia patří také parfumerie Sephora, šampaňské Moët a nově také již zmíněné šperkařství Tiffany & Co.

Tiffany
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sledujte nás na Instagramu @elleczech

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA