Seznamte se s Tiffany True

Nový zásnubní prsten Tiffany True je předurčen stát se dalším ikonickým kouskem společnosti Tiffany & Co. Prstenu vévodí diamant se speciálním brusem, který maximálně zvyšuje lesk, jas a kontrast. Tiffany True přináší moderní styl do legendární kolekce zásnubních prstenů značky, do které patří světově proslulé prsteny v čele s nejslavnějším Tiffany® Setting, jehož design se stal univerzálním symbolem pravé lásky. Nový model navazuje na tuto tradici a dále ji vylepšuje o nové prvky reprezentující lásku tak, jak ji vnímáme dnes – přidává geometrické linie a propracované detaily, díky nimž představuje moderní umělecké dílo.

„Tiffany je symbolem tradičního ideálu lásky a oddanosti již od roku 1886, kdy světu představilo originální Tiffany Setting – první zásnubní prsten v podobě, jak jej dnes známe. S novou řadou Tiffany True přinášíme díky unikátnímu osazení a dokonalému brusu diamantu vyjádření ideálu lásky moderní,“ říká Reed Krakoff, kreativní ředitel společnosti Tiffany & Co.

tiffany

Brus

Ze čtyř hlavních faktorů ovlivňujících hodnocení kvality diamantu – čirosti, počtu karátů, barvy a brusu – jsou tři určeny přírodou. Jen výbrus je výsledkem lidské zručnosti a Tiffanyho šperkařští mistři své řemeslo ovládají dokonale. Bez ohledu na přirozené vlastnosti se díky dovednému broušení dokáže zrodit skutečný poklad, který i při nejmenším pohybu zachytává světlo a odráží jej ve formě zářivého třpytu.

Při přípravě designu nového prstenu dokázala společnost Tiffany & Co. využít svůj mistrný um a představila nový inovativní způsob brusu. Pro svou autenticitu a opravdovost, s níž dokáže zaujmout, byl pojmenován Tiffany True. Na diamantu broušeném tímto způsobem vynikne větší plocha hlavní fazety a díky zvýšenému množství odraženého světla a vyššímu kontrastu se dosáhne ještě vyšší třpytivosti. Šperky z řady Tiffany True jsou věrné tradici firmy Tiffany, v níž se při broušení klade důraz na krásu zpracování, nikoli na hmotnost kamene. Prsteny Tiffany True jsou k dispozici s bílým nebo žlutým diamantem, které působí díky zpracování Tiffany True ještě zářivěji.

tiffany

Design

Zásnubní prsten Tiffany True má minimalistický design a architektonickou konstrukci. Na boku je diskrétně označený nenápadným detailem v podobě písmene „T“, které je tak malým tajemstvím pro toho, kdo prsten nosí. Je navržen tak, aby byl během nošení posazen nízko na prstě a má speciální jemný design kroužku, díky jehož tvarování se od něj světlo odráží tak, aby nerušilo samotný kámen a nechává jej zářit ještě výrazněji a čistěji.

Společnost Tiffany se dlouhodobě zabývá ochranou přírody, která je pro její výrobky inspirací. Jelikož je předním výrobcem a prodejcem udržitelného luxusu, těží diamanty a drahé kameny eticky a s ohledem na životní prostředí, stejně tak jako dodržuje etické zásady a je environmentálně uvědomělá při výrobě všech šperků tak, aby je zákazníci mohli hrdě nosit. Poté, co začnou diamanty svou pouť v prověřeném dole, jsou umělecky vybroušeny. Vždy jsou v rukou zodpovědných a vysoce kvalifikovaných brusičů. Diamanty Tiffany True svěřujeme nejkvalifikovanějším mistrům, kteří vytvářejí tu nejlepší uměleckou práci. Tiffany True se vyrábí v provedení s bílým diamantem v platinovém osazení nebo se žlutým diamantem v 18karátovém žlutém zlatě, celosvětově bude k dostání na jaře 2019. 

EBC promo