Hvězda Sexu ve Městě, Willie Garson, zemřel ve věku 57 let

 

Herec, který se objevil přibližně ve třiceti filmech a mnohých seriálech, si naše srdce samozřejmě získal jako Stanford Blatch a budeme na něj s láskou vzpomínat. Narodil se jako William Paszamant 20. února 1964 v New Jersey Muriel Paszamant a Donaldovi M. Paszamantovi. Ve třinácti letech začal studovat herectví na Actors Institute v New Yorku a v roce 1985 absolvoval na Wesleyan University, kde získal titul z psychologie a divadla. Po škole sehnal pár menších rolí v televizních shows jako Rodinná pouta, Cheers či L.A. Law, ale později se objevil například i v seriálu Přátelé, Star Trek, Akta X, Ve službách FBI či Buffy, přemožitelka upírů.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Garson také působil jako poradce v radě You Gotta Believe – organizaci, která pomáhá mladým lidem najít trvalou rodinu. Sám se stal rodičem v roce 2010, když adoptoval tehdy sedmiletého Nathena. ‚‚Býval jsem definicí hereckého narcismu, avšak naučil jsem se být zodpovědný i za někoho jiného,” uvedl pro Medium v minulém roce. ‚‚Je to skvělý pocit, že dnes můžu něco takového říct. Rodičovství je tak důležitá práce, díky které vyrostete jako osoba tolika různými způsoby...”

 

Byl darem od bohů.

 

Jak se novina o jeho smrti začala proslýchat, jeho blízcí začali na sociálních sítích sdílet svůj smutek i vzpomínky na tohoto jedinečného herce, otce i přítele. ‚‚Jsem zničený a zaplavený smutkem,” uvedl na Twitteru Mario Cantone, který ztvárnil Stanfordova partnera ve filmu „Sex ve městě“. ‚‚Byl nám všem vzat tak brzy. Byl darem od bohů.” 

Cynthia Nixon aka Miranda Hobbes napsala na Twitteru, že byl Garson ‚‚nekonečně zábavný, jak na obrazovce, tak i v reálném životě. Všichni ho milovali a byl zdrojem světla i přátelství. Dokonalý profesionál. Vždy.” 

Kim Cattrall, jež si zahrála v seriálu Sex ve Městě Samanthu Jones také vyjádřila svůj smutek nad obrovskou ztrátou a poslala virtuální kondolence rodině.  

Seriál Sex ve městě se po letech vrací na obrazovky!

elle.cz