SOS forma do plavek? A když ani to nestíhám?

Stane se něco? Prozradíme vám malé, velké tajemství. Nestane se vůbec nic! Dovolená, na kterou se těšíte celý rok a minimálně půl z něj si na ni šetříte, by se rozhodně neměla stát alfou a omegou vašeho bytí. Na dovolenou jedete přece proto, že si chcete odpočinout, nabrat nové síly a refreshnout váš mindset. Nebo se mýlíme a jedete tam kvůli cool fotkám a feedu na Instagramu, který vám budu všichni závidět? Dobře, možná i ten se počítá. Ale pojďme pěkně popořadě.

Šetrné k pleti i planetě: Facial bars, pleťová mýdla nové generace

elle.cz

Nestihla jste termín? Nic se neděje

A vlastně byl to vůbec váš termín? Chtěla jste opravdu letos jet na dovolenou s dokonalým sick packem a vyrýsovanými svaly? Byl to váš plán, nebo jste nad ním začala přemýlšet až poté, co jste viděla během jednoho dne osm profi fitness trenérek na Instagramu? Pojďme si na rovinu říct, že málokdo z nás vypadá jako paní Dokonalá z Instagramu, která cvičí 2x denně a když náhodou vynechá, odepře si svůj cheat day. Většina z nás je šťastná, když se dostane na trénink jednou týdně a za odměnu si pak dá obří větrník a dvě skleničky bublinek. No dobře, jestli jste se moc nadřela, dáte si celou lahev a zcela bez výčitek. Je jasné a logické, že tímhle stylem postavu snů nezískáte. Otázkou však zůstává, jestli ji získat za každou cenu získat chcete.

Pokud ji máte a máte ji bez snahy, patříte mezi hrtsku „šťastných“ žen, které si toto privilegium mohou užívat bez ohledu na to, kolik hamburgerů sní a kolika litry coly je zapijí. Většina z nás ale tohle štěstí nemá. Tady je důležité zastavit se a zamyslet se nad tím, jakou máte rodovou dispozici, jakou postavu má vaše maminka, jakou měla vaše babička, jak stavěný je tatínek… Po zhodnocení všech těchto aspektů si snadno vyvodíte jasný důsledek. Buď máte předpoklady ke štíhlé postavě a pak nejspíš ani nepotřebujete číst tento článek, nebo je tomu jinak a svým vzhledem se trápíte. Pak je možná na čase, udělat tomuto trápení přítrž. Nemáte od přírody chlapeckou postavu a v touze po ní musíte podstupovat nejrůznější scénáře, kde ani zdaleka nejste hlavní hrdinkou? Pak si ujasněte priority.

Trendy tejpování na obličeji: Zbaví vás pásky obávaných vrásek?

elle.cz

Bye bye sick pack

Není zkrátka možné, aby po světě běhaly všechny ženy s dokonale vrýsovaným břišním svalstvem, pozadím jako JLo a nohama jako má Adriana Sklenaříková. Když se s tímto faktem smíříte, je na čase zaměřit se na to, čím dokážete svět obohatit vy – na co můžete být náležitě hrdá? Co třeba nekonečný humor a smích, kterým nakazíte půl místnosti? Bezpodmínečná starost o rodinu? Nehynoucí láska ke svým prarodičům? Obětavost mladším sourozencům? Láska k dětem a jejich výchova? Nekonečná náklonost k vašim přátelům? Láska ke zvířatům? Určitě toho není málo, co máte světu nabídnout a nic z toho, jaký jste ve skutečnosti člověk, nesouvisí s tím, jak vypadá vaše tělesná schránka… Nemáme pravdu?

Fenomén proteiny: Jak se s nimi správně „nakrmit“?

elle.cz

Dobře, ale k moři přece jedu

To je přece skvělá zpráva! Po roce tvrdé práci přichází zasloužený oddych. Proč si ho ale kazit tím, jak byste podle všeobecných norem měla vypadat? Přece tak, jak nejlíp můžete! Což znamená? Přesně tak, jak vypadáte právě v tuto chvíli. Uvolněná, usměvavá a především svá. Žádný doplněk na světě totiž neumí nasimulovat to, jak se cítíte, když jste opravdu šťastná. A o to přece jde.

Pokud se ovšem i přes všechen ten optimismus necítíte tak úplně ve své kůži, a přemýlšíte, jak se cítit líp, máme pro vás pár tipů, které si zamilujete – a to nejen proto, že nevypadáte zrovna jako Adriana Lima. Tyhle vychytávky jsou cool ať už se kolem vás děje cokoliv. Včetně parného léta.

Shopping list na vysněnou dovolenou

Obrovský klobouk. Pamatujete si na ten, který měla Samantha v Sexu ve městě? Ano, tak přesně ten obrovský, je tak akorát. Možná si klidně pořiďte o krapet větší. Pro jistotu.

Doplňky, které na sebe strhnu veškerou pozornost. Veliké prsteny, mohutné řetězy, náramky na noze, brýle větší než mají hollywoodské star, vějíře, kterými odvanete starosti všedních dní. To vše je zapotřebí mít na vaší letošní dovolené.

Kamarádky na příjmu, které vám schválí každý váš outfit, včetně těch plážových, a vy je s klidným srdcem budete moci vynést a s ještě klidnějším svědomím je odprezentovat na sociálních sítích. A že na vaší happy fotce z dovolené nemáte vámi neplánovaný sick pack? To přece vůbec nevadí! O ten v reálném životě opravdu nejde. Jste zdravá, krásná, šťastná a právě prožíváte nejlepší chvíle vašeho života. A co je víc?

 

Zdroje: healthline.com, bbc.co.uk