Daňové přiznání Carrie Bradshaw

 

Pojďme se, ale do peněženky Carrie podívat o něco blíže, protože jde o opravdu zajímavou matematiku, která vám otevře oči. Na internetu najdete mnoho propočtů, které se na toto téma zaměřily a jeden takový nabízí i blog Girl Boss. Ten přišel se zajímavými čísly. Podle jejich průzkumu dnes běžná sloupkařka v USA vydělává v přepočtu něco kolem 1 200 000 Kč ročně a na přelomu 20. a 21. století, kdy se seriál natáčel mohl být plat Carrie ještě nižší, a to něco kolem 855 000 Kč. To však měsíčně činí zhruba 70 000 Kč, a když vezmeme v potaz jen cenu páru bot Manolo Blahnik, která se sama o sobě pohybuje vždy kolem dvaceti tisíc, je celkem nereálné, aby jich měla plnou šatnu. A to samozřejmě nepočítáme, že drink v klubu na Manhattanu stojí něco kolem deseti dolarů, a to je ještě velmi lidová cena.  

And Just Like That, jsou naše módní ikony zpět!

elle.cz

Samostatnou kapitolou je pak nájem. Ten měl údajně podle tvůrců činit 750 dolarů - tedy asi 17 000 Kč, a to je naprostá pecka, když podle New York Daily News byl průměrný nájem v roce 2000 za byt s jednou ložnicí na Upper East Side 38 000 Kč měsíčně. Novinářčina ubikace měla sice i v seriálu působit skromně, se svou zastaralou kuchyní, která byla užívána jen velmi poskrovnu a příležitostnou myší, která zavítala na návštěvu, avšak už jen samotná lokalita by byla k nezaplacení.  

Dalším velice sporným bodem je nechuť Carrie používat metro. Nejenže jde o nejrychlejší způsob, jak se po Manhattanu pohybovat, ale také o ten nejekonomičtější. Tento přístup však hvězdy seriálu Sex ve Městě v novém pokračování And Just Like That jak se zdá přehodnotily a pokorně čekají na zastávce jako běžné smrtelnice. 

10 pravidel bohyně sexu Samanthy Jones

elle.cz

Každopádně Sex ve Městě neukazuje skutečný New York ani běžný život, ale spíše jakousi urbanistickou fantazii, a to je v pořádku. Na tom vlastně celý kult této romantické báje staví. A musíme podotknout, že Carrie rozhodně není jedinou seriálovou hrdinkou, která si svůj luxusní život v přepychu nemohla dovolit. Podobně na tom byla i většina postav ze seriálu Přátelé, How I Met Your Mother, Girls, Will & Grace a dalších. A my jim to odpouštíme, jelikož nás jejich přítomnost na televizních obrazovkách stále baví, utěšuje, povzbuzuje, motivuje i rozněžňuje.