Pocta Karlovi! Putovní výstava odstartovala

Na počest zesnulého kreativního ředitele uvádí módní dům Karl Lagerfeld podzimní celosvětovou kampaň „A Tribute to Karl“ - Projekt bílé košile. Jejím účelem je oslavit odkaz této módní ikony prostřednictvím jednoho z jeho nejoblíbenějších stylů, kterým byla bílá košile. Se svými vlastními návrhy přetvořili jeho ikonickou bílou košili světové osobnosti. Sedm vybraných designů od Carine Roitfeld, Cary Delevingne, Tommyho Hilfigera, Sébastiena Jondeaua, Diane Kruger, Kate Moss a Takašiho Murakamiho — bylo 77krát replikováno a je k dispozici v prodeji na stránkách KARL.COM a Farfetch.com každý kus za 777 €. Sedmička byla zvolena záměrně, protože to bylo Karlovo šťastné číslo a představovalo mnohé elementy z jeho života: jeho oblíbený pařížský obvod (sedmý) a jméno jeho knihkupectví a vydavatelství (7L).

Projekt, který zaštiťuje Carine Roitfeld, byl spuštěn v září během Pařížského týdne módy a podporuje dobročinnou iniciativu „Sauver la Vie“ pro lékařský výzkum na pařížské Descartesově univerzitě. Celosvětová komunita Karlových přátel a příbuzných se spojila, aby každý z členů vlastním způsobem interpretoval jeho ikonickou bílou košili. Jsou mezi nimi Kaia Gerber, Gigi Hadid, Helen Mirren, Olivia Palermo, Soo Joo Park, Holli Rogers, Nadja Swarovski, Amber Valletta, Lewis Hamilton, Simone Legno, Alton Mason, Alessandro Michele, Jean-Baptiste Mondino, Cristiano Ronaldo, Steven Wilson, česká topmodelka Eva Herzigová a mnoho dalších. Všechny originální košile byly v září, během Pařížského týdne módy, vystaveny na soukromé výstavě v Maison Karl Lagerfeld. 

Karl Lagerfeld

Nyní se výstava přesouvá do vybraných obchodů KARL LAGERFELD po celém světě a milovníci této značky jsou zváni, aby přišli zažít tuto poctu a stát se její součástí. V rámci turné dorazí výstava do Nákupní Galerie Myslbek v Praze, kde bude přístupná od 23. do 28. října 2019. Hlavní atrium se promění v přehlídku vybraných bílých košil.

Projekt posty byl inspirován slovy Karla Lagerfelda:

Kdybyste se mě zeptali, co bych byl nejraději v módě objevil, řekl bych bílou košili. Bílá košile je pro mě základ všeho. Všechno ostatní je až potom.

ELLE tip:

Bílou košili "A Tribute to Karl" si můžete koupit i v Praze a nechat si ji "na míru" upravit. Košile bude stát 6199 Kč a v pražském butiku Karl Lagerfeld ji koupíte v limitovaném množství. Přístroj na originální úpravu košil dorazil do Prahy speciálně z Paříže a bude si možné vybrat z archivních skic Karla Lagerfelda a natisknout je přímo na košili. 

7 návrhů světových osobností: