Dobré zprávy z Kodaně: nejlepší street style kodaňského fashion weeku

Copenhagen Fashion Week je dokonalým mixem různých stylů a úhlů pohledu na věc módy, pro něž je pojítkem udržitelnost a touha tvořit. I mimo oficiální dějiště události se odehrávalo módní divadlo plné kreativity a osobitosti. Návštěvníci přehlídek a módní nadšenci se sešli v Kodani, aby oslavili jedinečnost a odvahu v oblékání. Nebylo těžké si všimnout, že tento rok byl ovlivněn směsicí vintage prvků a cool nových brandů. Široké kalhoty s vysokým pasem a zdobené košile s výraznými vzory, barevné obleky, všemožné vrstvení a oversized kousky vypůjčené z partnerovy skříně, to všechno letos zaujalo nejen naše pohledy. Ten nejlepší street style, který se na ulicích Kodaně prezentoval, byl opravdovým symbolem zdravého sebevědomí a hravé jinakosti. Je nesmírně zajímavé sledovat všechno to dění v kodaňských ulicích, celou tu přehlídku skromné velkoleposti, kterou návštěvníci fashion weeku oblékají.

První podzimní fashion trendy: dámské obleky, rudá barva i šedé kabáty

elle.cz

Barvy, vzory, materiály

V jednom se dá na Kodaň spolehnout – pokaždé se vytasí s barvami. Od odvážných a výrazných kombinací po jemné a decentní odstíny, kodaňská paleta barev je vždy učebnicovým příkladem toho, jak s barvami pracovat. Zklame vás možná snad jen tím, že je také ukázkou toho, že žádná pravidla pro míchání barev nejsou. Možné je podle Kodaně totiž vše. Kromě toho je také podle nejčerstvějších zpráv z Kodaně patrné, že udržitelnost a ekologie hrají v současném módním světě stále důležitější roli. Průkopníci udržitelnosti ze severu nám jdou vzorem v tom, jak se dá móda dělat šetrně, aniž by utrpěla na své estetické kvalitě. Dění na módních molech zrcadlí ulice a my tak můžeme sledovat účastníky oblečené ve vintage kouscích, recyklovaných materiálech a kouscích z druhé ruky. Kodaň vysílá do světa jasné poselství: být cool můžete být i ohleduplností k planetě. A opět připomíná, že móda je mnohem více než jen oblečení – je to forma sebevyjádření. Už zase balancujeme daleko za hranicí povrchnosti, a o tom móda v roce 2023 je. 

To nejlepší z ulic kodaňského fashion weeku

To nejlepší z ulic kodaňského fashion weeku na Tik Toku

Hlásíme se přímo z Kodaně. Sledujte nás na našem Tik Toku nebo na Instagramu, kde najdete nejčerstvější zprávy z dánského hlavního města pohledem redakce ELLE. 

 

@elleczechmagazine#CPFW#DAY1#aroegehove♬ original sound - @elleczech

Zdroj: autorský článek