Se stylisty And Just Like That o tom, že pro šatník je věk jen číslo

Myslíte si, že se diskuze o feminismu a pokrok v této oblasti v posledních desetiletích nějakým způsobem promítají do kostýmů, které hvězdy seriálu oblékají?

MR: Víte, diskuse o feminismu a pokrok v posledních několika letech jsou především o tom, co skutečně chceme nosit. S Dannym o tom hodně diskutujeme. A když pro seriál oblečení nakupujeme, často přemýšlíme o tom, jak náš oděv odráží naši víru v sebe sama a stav vaší mysli. Postava Carrie Bradshaw je tak rozmarná a kombinuje tolik různých prvků ze všech různých stylů, vintage i moderní kousky, že snad kdekoli v jejím šatníku najdete inspiraci. Ať je vám dvacet nebo padesát. A myslím, že její šatník opravdu odráží její rozpoložení, stejně jako oblečení ostatních postav. V první řadě se šatník Carrie točil kolem pohřbu a zármutku. A teď s druhou sezónou, řekla bych, po období smutku slaví každodenní momenty.

DS: Cítím to stejně. Myslím, že Carrie má teď ve svém životě mnohem víc zábavy. Znovu objevuje sama sebe a svou sexuální stránku, sem tam zajde na rande. A je to někdo, kdo vždy miloval módu a zbožňuje způsob, jakým dává věci dohromady. Ale myslím, že teď ji to baví ještě víc.

Daňové přiznání Carrie Bradshaw

elle.cz

Natočeno bylo jen několik seriálů, které jsou o ženách, jimž je kolem padesátky. Berete při stylingu v úvahu věk hereček, nebo je podle vás věk jen číslo?

MR: Mám pocit, že věk pro nás číslo je. Opravdu nebereme ohled na věk ani v úvahu, jak by se měl kdo oblékat v jakémkoli věku. Jde o to, jak se ten člověk v oblečení cítí a jak se vyjadřuje. Zřejmě neexistuje pravidlo, jak byste se měli nebo neměli oblékat v každém věku. Je to spíše vaše sebevědomí a to, v čem se cítíte dobře. Myslím, že v určitém věku – mluvím jen z vlastní zkušenosti – už zřejmě víte, co na vás vypadá dobře. Víte, které barvy na sobě máte rád, víte které střihy vám padnou. A myslím, že by se měly všechny ženy navzájem podporovat. Prostě víc podporujme ostatní ženy, bez ohledu na to, co se rozhodnou dělat či oblékat. V seriálu je zároveň zřejmé, že se postavy hodně změnily. Myslím, že jde o to držet krok se světem. Když jsme se ocitli v postpandemickém světě, nevím jak vy, ale já měl pocit, že se svět zrychlil. Možná proto, že jsme byli po dlouhou dobu izolovaní. Ale když jsme se po pandemii vrátili do pracovního světa, jen se zdálo, že se vše odehrávalo mnohem rychleji. Svět je tedy rychlejší. V seriálu přemýšlíme o postavách a všem, chceme být relevantní a chcete postavy posunout dál. A jsou v jednom z nejzajímavějších měst na světě! Takže opravdu musíme držet krok se vším. Je to rychlé. Chci říct, New York je místo, kde se vše neustále pohybuje a mění.

Jako Carrie a Emily: letní seriálové outfity, které vám budou slušet

elle.cz

Původní seriál Sex ve městě se nepotýkal s žádným tlakem ze strany sociálních médií. Myslíte si, že to nějak změnilo vnímání veřejnosti? Neodebírají možná sociální sítě moment překvapení?

MR: Je to zklamání pro nás i pro herce, když se opravdu skvělý outfit ze seriálu začne virálně šířit po celém světě ještě před premiérou. Víte, v dnešním světě prostě není mnoho tajemství. Danny a já o tom celou dobu mluvíme. Opravdu nechcete, aby byli všichni odhaleni v každému outfitu, ať už v exteriérech nebo v interiérových kulisách. V původním seriálu bylo tak hezké být v utajení před světem. Opravdu rádi chráníme ty chvíle překvapení, když můžeme. Je to těžké, ale s tím nemůžeme moc nadělat.

Jaký je váš oblíbený styling druhé řady And Just Like That?

MR: Jeden z mých oblíbených looků se do seriálu nikdy nedostal! Je to malá bunda, kterou naprosto miluji, vypadá, jako kdyby na ní byly navěšené nějaké prvky woodoo. Nevím, ale zkrátka se mi líbí. Nikdy se to tam nedostane, že, Danny? Je to ta nejroztomilejší malá bunda. Pokaždé, když se ji snažíme dostat do stylingu postav, nese s sebou takové malé prokletí. Nikdy se nedostane do finálního střihu. 

DS: Máme také takové šaty, na kterých je krásná květina. Nikdy jsme pro ně nemohli najít místo. Zkoušeli jsme to tolikrát! Možná v budoucnu se k nim vrátíme a podaří se nám je umístit... Ale z těch, které jste mohli v seriálu vidět, mám nejraději look od módního domu Valentino, který oblékla Nicole Ari Parker na Met Gala. Skutečnost, že jsme byli schopni získat Valentina, musela být využita. Později jsme kolegy požádali, aby střih na Nicolinu chůzi v šatech prodloužili. Když jsme loni jeli do Říma na couture show domu, byl tento look něco, co nás hned zaujalo. Zeptali jsme se jich, zda by nám jej mohli vyrobit v červené barvě. Podařilo se. Byl to krásný okamžik, když šla pěšky po neúspěšném hledání taxíku ulicemi New Yorku...

Carrie a její muži - 5 alternativních konců

elle.cz

Jak podle vás druhá řada skutečně odráží rok 2023 a to, jak se oblékáme nyní?

MR: Máme více hlavních postav, musíme je oblékat a ty mezi sebou musí kontrastovat. Je to velký úkol, a proto jsme na něj dva. Opravdu musíme pokrýt celé spektrum šatníků. Nechcete, aby vám v tomto širokém záběru uniklo něco zásadního. Jako například holubí peněženka od značky JW Anderson. Když takový kousek vidíme na módních molech, uvažujeme nad tím, kdo by jej mohl v seriálu unosit. A tyto popkulturní kousky pak kombinujeme s vintage nálezy. Danny dokáže sedět před obrazovkou počítače a dívat se na vintage platformy celé hodiny! Já se ráda více dotýkám látky, musím ji vidět. On ale umí z internetu sklidit opravdové ovoce!

DS: Určitě si u toho rádi užijeme spoustu legrace. Hledáme všude, není nic, na co bychom se nepodívali. A máme velké štěstí na herečky, zvláště na Sarah Jessicu Parker, že zkusí opravdu cokoliv. Máme na výběr několik různých míst, kde nakupovat vintage i nové návrháře. Mnozí mladí návrháři vytvoří look ve speciální barevnosti jen pro nás... Víte, chodíme na přehlídky jako vinobraní. Cestujeme do Paříže, půjdeme nakupovat tam. V podstatě děláme vše, co můžeme, abychom se pokusili dostat to všechno do jedné místnosti, abychom se mohli bavit a s módou si hrát. Upřímně čekám, až budu muset mít schůzku AI. Ptal jsem se AI na pár módních otázek a umělá inteligence je opravdu rychlá, s odpovědí neváhala! Možná na to příště už sami dva nebudeme, Molly...

Bylo velkou výzvou navázat na ikonický seriál v době odlišné od doby, kdy se zrodil?

MR: Kdo seriál sleduje, ten ví, že Charlotte žije na Upper East Side. Miranda bývala právnička. Samantha vábila muže. DNA seriálu byla nastavena tak silně, že má svůj vlastní děj sám o sobě. A myslím, že jsme měli skvělou mapu, kterou jsme měli následovat. Pracovala jsem svého času i na původní sérii a oba jsme se s Dannym podíleli na filmech. Postavy skvěle známe, stejně jako herci. A já si myslím, že ačkoli život jde rychle a lidé se mění, musíte ctít každého z těch jedinců. Chceš k tomu něco dodat, Danny?

DS: Všechno je to o tom, že dívky samy mají takovou DNA. My jsme se od konce Sexu ve městě přenesli do roku 2023. A ony se daleko od původní myšlenky dívek ze seriálu neodchýlily. A to také hraje roli v tom, jak se momentálně oblékají. Ale pokud na jejich postavy aplikujeme to, co Molly říkala na začátku o oblékání v jakémkoliv věku – ony už vědí, jak se oblékat.

25 let Sexu ve městě: Exkluzivní rozhovor s hvězdami seriálu

elle.cz

Zdroj: Autorský článek