Perfektní péče o oslabenou pleť: Soutěžte o prvotřídní kosmetiku

Pět praktických kroků aneb Jeden poctivý rituál na každý den vám zajistí zdravou a krásnou pleť

 

1. Pravidelné čištění pleti

Čištění pleti je rituál, který je nezbytným základem v péči o pleť, ať už je léto, nebo podzim, pandemie, nebo nikoli. Proto je třeba pleť čistit důkladně, ale šetrně, vyhněte se drhnutí pleti a dopřejte si správné čištění obličeje. Ráno i večer si umývejte obličej vodou spolu s přípravkem, který pleť zbaví nečistot a zároveň ji bude hydratovat a zklidňovat.

 

2. Hydratujte, hydratujte, hydratujte 

Po vyčištění pleti naneste na obličej sérum a nechte chvilku vstřebat. Pro denní péči o obličej volte lehké textury v podobě krémů nebo fluidů. Intenzivní péči určenou na vrásky, akné, začervenání nebo pigmentaci v oblasti pod rouškou ošetřujte přes den pouze lokálně. K hydrataci pleti v průběhu dne můžete používat také termální vodu ve spreji.  

 

3. Dopřejte pleti opravdovou regeneraci 

Vyživující krémy a pleťové oleje mají intenzivní regenerační účinky a jejich používání se doporučuje na noc. Do své pravidelné ranní rutiny zařaďte hydratační séra. Pokud je pleť následkem nošení ochranných pomůcek na kořeni nosu nebo za ušima podrážděná, použijte k ošetření krém s obsahem mědi a zinku, který má silné regenerační účinky a urychluje hojení.

 

4. Omezte make-up 

Pokud používáte make-up, ale poslední dobou vás trápí oslabená pleť, je vhodnější omezit na nějakou dobu make-up, než se pleť dá do pořádku. Vyhledejte přípravky s lehkou texturou a označením nekomedogenní (tj. neucpávají póry) nebo tzv. BB a CC krémy. Ve vlhkém prostředí pod ochrannou pomůckou dochází k intenzivnějšímu působení obsažených látek v make-upu, a následně se tak pleť může snadněji podráždit a zanítit.

 

5. Ruce

V průběhu dne si často saháme na obličej, a proto je důležité si ruce průběžně umývat. Kůže na rukou se při častém používání různých dezinfekcí vysušuje a může mít sklony k praskání. Proto po každém mytí rukou můžete ošetřit také kůži za pomoci hydratačního krému s regeneračním účinkem.

 

NÁŠ TIP: Další super beauty tipy najdete v ELLE stories.

 

Soutěž o Uriage kosmetiku pro oslabenou pleť

Soutěžte s námi o kosmetiku, která vrátí vaši pokožku do rovnováhy! Deset z vás, kteří správně odpoví na soutěžní otázku, získají dva přípravky Uriage Bariéderm CICA Daily pro péči o podrážděnou pleť! 

 

 

uriage
Info ikona
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA