Beauty talk s Vanessou Axente

Krása… pro mě není jen vzhled, ale také to, že je člověk šťastný a sebevědomý nebo laskavý. Tyhle vlastnosti ho dělají v mých očích krásným.

Zlomovým bodem… v mé kariéře bylo zahájení přehlídky Prada F/W 2012 v Miláně. Poté se mi postupně začaly otevírat všechny dveře a já se ocitla uprostřed dění a pracovala  s těmi nejinspirativnějšími a nejznámějšími lidmi a značkami v módním průmyslu.

Největším úspěchem… v mé modelingové kariéře je bezesporu to, že v dnešní rychlé době trvá už čtrnáct let. Byla jsem tváří značek Prada, Calvin Klein a Chanel, pracovala exkluzivně pro fotografa Stevena Meisela, stěží mohu vybrat jednu jedinou věc. Takže udržet si dobrou úroveň v modelingu po více než deset let je asi největším úspěchem.

Nejoblíbenější beauty produkt… Věřím, že abych byla krásná zvenku, musím být nejprve krásná zevnitř. Nicméně jednou týdně používám čisticí bahenní masku proti stárnutí Ultramoor od Omoroviczy. Vždy mi vykouzlí úžasnou pleť. Abych podpořila svou krásu zevnitř, užívám kolagen Essa World a Inner Beauty multivitamin.

Zdraví… je základem toho, jak se cítíme, a přímo ovlivňuje naši náladu, výkonnost, soustředění i imunitní systém. Jakmile ho začneme postrádat, jsme frustrovaní, naštvaní. Samozřejmě některé obtíže můžeme řešit pomocí léků, ale trvalá péče o zdraví by měla být naší prioritou číslo jedna, protože dlouhodobě ovlivňuje úplně všechno.

Oblíbený beauty look… Vyzkoušela jsem leccos, ale dlouhodobě je to určitě přirozeně rozzářená pleť! 

Co nejšílenějšího jsem udělala ve jménu krásy? Na fashion weeku jsem si musela nechat odbarvit obočí. Což je pro chloupky i kůži celkem náročné, když to děláte i dvakrát denně.

 

Moje ráno… Pokud nemám focení, probouzím se mezi 6.30 a 7.00. Jsem ranní ptáče a jsem ráda aktivní a produktivní v první části dne. Poránu si dávám kávu, snídani často vynechávám, ale když se mi poštěstí, udělám si veganský proteinový koktejl Essablend, případně proteinovou kaši. A když mám chuť na něco slaného, tak omeletu.

Make-up rutina… Přes den se líčím minimálně a přirozeně. Jako podklad používám tónovaný hydratační krém Laura Mercier, pak nanáším korektor Nars a make-up a řasenku. Na večer přidám trochu bronzeru Chanel a tvářenku Makeup by Mario a nanesu si na tvář trochu rtěnky. Pokud mám náladu, přidám i nějaké neutrální oční stíny.

Parfém… V létě nosím Givenchy Trouble-Fete a v zimě Tom Ford Venetian Bergamot.

Cvičím… čtyřikrát týdně. Buď chodím do posilovny, nebo cvičím doma jógu či nasednu na Peloton, který naprosto miluji. Když cestuji a nemám zrovna možnost sportovat, chodím hodně pěšky.

Beauty hack… Nefritové válečky nebo čajové lžičky přímo z mrazáku. Pomáhají redukovat otoky pod očima a probudí mou pleť. Také věřím v dobrou masáž obličeje, která s tváří a pletí obecně udělá zázraky.

Na instagramu sleduji… Modelku Rosie Huntington-Whiteley @rosiehw kvůli jejím skvělým outfitům a vkusu vůbec. Když se chci zasmát, podívám se na @the.language.nerds nebo populární duo @theinspiredunemployed, pro trochu historie pak na @historyphotographed.

Beauty Talk se známými osobnostmi a beauty nadšenci z celého světa vychází v každém vydání ELLE. V tom nejnovějším, únorovém, najdete další beauty zpověď. Objednat si svůj výtisk můžete pohodlně až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

Mohlo by se vám líbit

Pracoval s Lagerfeldem i Campbell, teď se sám dělí o beauty tajemství

Make-up artista pocházející z Kanady nejprve jako chráněnec slavné vizážistky Pat McGtrath líčil modelky na pařížských a milánských fashion weecích, později spolupracoval s umělci, jako jsou Karl Lagerfeld, Patrick Demarchelier nebo Arthur Elgort. Má za sebou i sedmiletou kariéru kreativního ředitele pro make-up YSL. Jeho práci jste mohli vidět i na obálce říjnové ELLE s modelkou Alexinou Graham.
elle.cz

Zdroj: autorský rozhovor