Spočítat lze všechno. Prý i ideální vztah...

Nebojte se, navzdory vzorečkům na protější straně na výpočet spřízněné duše nemusíte být absolvent matfyzu. Stačí, když budete postupovat podle pěti poměrně jednoduchých kroků, které sestavila Američanka Natasha Graziano. Tuhle bývalou modelku se rozhodně nevyplatí podceňovat. Jako koučka pracuje déle než patnáct let, magazín Forbes ji označil za číslo jedna mezi motivačními řečníky pod čtyřicet let a Business Insider za top mindset koučku.

Pro ty, kteří se stále ještě nezotavili ze zklamání, že k nalezení ideálního protějšku nebudou potřebovat logaritmické tabulky, ještě pár čísel: Natasha měla v době uzávěrky na Instagramu 12,4 milionu sledujících – za měsíc jich přibylo skoro půl milionu. 1,5 milionu lidí pak říká, že její metoda Meditational Behavioural Synchronicity neboli MBS (český překlad vám moc nepomůže: meditační behaviorální synchronicita) příznivě ovlivnila jejich život a celkem tento soubor technik používá sto milionů lidí. Před tím už se musí sklonit i ten nejzarytější skeptik. Graziano šla dokonce tak daleko, že svoji teorii převedla do praxe v rámci vlastního života – loni se podle svých pravidel o spřízněné duši virtuálně na Clubhousu seznámila s mužem, a o pár měsíců později si ho vzala. Prostě to funguje. Jistě, nejspíš ne každému, ale proč to nevyzkoušet? 

Fenomén Instavictims: Kam až může vést nátlak Instagramu?

elle.cz

Starobylé s revolučním

Než přejdeme ke konkrétním krokům k přilákání spřízněné duše, pojďme si ve stručnosti představit metodu MBS, z níž vycházejí. Podle Graziano jde o světově uznávaný přístup, který kombinuje starobylé dechové techniky s moderní neurovědou a prostřednictvím řízené meditace umožňuje přístup k hlubším, změněným stavům vědomí.

„O MBS se mluví jako o třech letech terapie v patnácti minutách, protože jsem viděla, jak lidé během jediného sezení zažívají hluboké, příznivé životní změny,“ říká Natasha a dodává, že tato metoda je pomyslným mostem mezi životem, jejž vedete, a tím, který byste vést chtěli. To nezní špatně, že? 

Nalézt spřízněnou duši je možné, 
až když porozumíme 
sami sobě. 
Z toho pomyslný výpočet vychází.

1. Jasná vize 

Než potkáte někoho, kdo by mohl být vaší spřízněnou duší, zamyslete se nad jeho osobnostními rysy, nad tím, co by měl mít rád a co by mu mělo vadit, jaké by měl mít návyky, jak by měla vypadat jeho kariéra, silné a slabé stránky a jak byste se s ním chtěli cítit. Graziano k tomuto prvnímu kroku říká, že většina lidí totiž vůbec neví, co chce. Toužíte-li najít spřízněnou duši, musíte si to ujasnit.

2. pryč s bloky

Všichni v sobě máme omezující přesvědčení, která nám brání dosáhnout našich cílů. Tohle je ono  stokrát omílané heslo „Mějte se rádi“. Pokud totiž nebudete mít rádi sami sebe, nemůžete očekávat, že vás budou milovat druzí. 

3. Nové ideje

Stará přesvědčení, jež nás svazovala a kterých jsme se v druhém kroku zbavili, je třeba nahradit novými. Ta by měla být láskyplná, optimistická a posilovat nás. „Nahrazením negativních přesvědčení, která máte zakořeněná ve svém podvědomí, se váš život začne dramaticky měnit a budete schopni najít spřízněnou duši – a dosáhnout čehokoli dalšího, oč usilujete,“ dodává koučka.

Více o matematice spřízněných duší se dočtete v tištěném vydání listopadové ELLE. Svůj výtisk si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

Vychází listopadová ELLE plná podzimních beauty trendů

elle.cz