Beauty Talk s... Hiroyukim Sasakim

Krása… Dříve se většina pozornosti soustředila hlavně na fyzickou krásu, to, jak vypadáme zvnějšku, k čemuž byla uzpůsobena veškerá péče, jako je make-up, kosmetická ošetření či obličejové masáže. Postupně došlo k posunu. Dnes už víme, že pro skutečnou krásu je potřeba být hlavně zdravý a v psychické pohodě. Proto říkáme, že jsme hlavně značka vnitřní krásy.

Základ… zdraví tvoří tři oblasti: strava, pohyb a spánek. My se v Pro Labo Concept soustředíme primárně na funkční střeva, která jsou nezbytná pro to, aby naše tělo správně fungovalo. Střeva tvoří zhruba 70 % naší imunity. Pokud nám dobře slouží, mohou přijímat zdraví prospěšné látky, pokud ne, nepomůže nám ani sebekvalitnější strava nebo drahé potravinové doplňky, což je samozřejmě velká škoda.

Trendy… K tomu, abychom v Japonsku maximálně posilnili zdraví, využíváme po tisíciletí proces fermentace. Takže na prvních místech žebříčku popularity vždy najdete nejrůznější fermentované produkty, které pomalu dohání další skupina, tentokrát na posílení mitochondrií (neboli energických zdrojů našich buněk).

Dlouhověkost… Je známo, že japonský ostrov Okinawa patří mezi oblasti nazývané modré zóny, tedy místa, kde najdete největší koncentraci dlouhověkých a zároveň zdravých lidí. Výzkumy však ukazují, že stále větší počet lidí v pozdějším věku potřebuje pomoc farmak. My se snažíme o preventivní přístup, který jejich užívání maximálně oddálí nebo zcela potlačí.

Existuje celá řada lidí, kteří mě inspirují. Jedním z nich je japonský filantrop a zenový mnich Kazuo Anamori. Ten říkal, že je šťastný, pokud může dělat šťastnými i lidi okolo sebe.

Nejnovější… výzkumy, které zkoumají dlouhověkost a lidské zdraví, se soustředí na oblast DNA a telomerů (koncových částí, které se nacházejí na každém vlákně DNA a chrání naše chromozomy) a již zmiňované mitochondrie. Právě při této příležitosti se nám povedlo vytvořit látku, která je 40x silnější než NMN, které patří mezi poslední hity na trhu potravinových doplňků.

Star product… Naší hvězdou je bezesporu sirup Herbzyme 113, vysoce koncentrovaný fermentovaný nápoj s enzymy, který podporuje trávení a přirozenou funkci střev a má silné antioxidační účinky proti stárnutí.

Balanc… Samozřejmě nikdo není dokonalý, ani já. Takže i když se hodně snažím, často dokonalou představu o tom, jak by moje životospráva měla vypadat, naruší  realita. Což znamená, že trávím spoustu večerů s obchodními partnery na večeřích, případně s nimi piji alkohol. Druhý den mám vždy nutkavou potřebu dát si rámen! (smích)To samé platí i o spánku. Z optimálních osmi hodin je často jenom šest a z pravidelného cvičení někdy jen jednou týdně návštěva fitness, kde pravidelně běhám pět kilometrů a plavu.

Beauty rituál… V rámci konceptu vnitřní krásy se snažím více než na zevnějšek soustředit na vnitřek, tedy to, co do těla dávám. Snažím se jíst bezlepkově, pravidelně užívat kvalitní krill olej obsahující omega-3 a omega-6 mastné kyseliny neboli zdravé tuky, které jsou dobré pro správnou funkci mozku, stimulují obnovu kůže a růst vlasů, podporují zdraví kostí a reprodukční soustavu. Nesmím zapomenout ani na pití vody z oblasti Fuji, která obsahuje aquaporiny, látky, za jejichž objev získal Peter Agre z Johns Hopkins University Nobelovu cenu. Tyto proteiny regulují složení buněk a napomáhají jejich lepší funkci.

Čistota… Vedle tělesné je důležitá i ta psychická. Proto se snažím k životu přistupovat s maximální vděčností a zabývám se pouze tím, co můžu v životě ovlivnit. Takže když se každé ráno vzbudíte a zjistíte, že jste pořád na světě, máte spoustu důvodů k optimismu.

Beauty Talk se známými osobnostmi a beauty nadšenci z celého světa vychází v každém vydání ELLE. V tom nejnovějším, červencovém, najdete další beauty zpověď. Objednat si svůj výtisk můžete pohodlně až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.

Mohlo by se vám líbit

Se svými vůněmi dobývá svět. Teď se sám dělí o svá beauty tajemství

Charismatický izraelský parfémář stojící za řemeslnou parfémářskou značkou Zielinski & Rozen, jejíž kořeny sahají až do roku 1905, střídá vůně podle emocí. Jednu oblíbenou používá i na sladké usmíření se svojí ženou a obchodní partnerkou Leou. K jejich voňavému byznysu můžete přičichnout v pražském concept storu Symbols, který nabízí parfémy, bytové vůně i péči na tělo.
elle.cz

Zdroj: autorský rozhovor