Šéfredaktorka Thea Prokop: Plujeme do Varů!

Ahój! Loni jsme do Varů letěli, letos plujeme lodí! Jeden z nejzábavnějších filmů poslední doby je bezpochyby Trojúhelník smutku a my jsme neodolali tomu, abychom si alespoň na chvíli neužili atmosféru luxusní zaoceánské lodi, i když to nakonec bylo jen na Vltavě. Už po jedenácté budeme s naší ELLE Beauty Lounge na filmovém festivalu ve Varech a jako každý rok tak zveme na obálku červencového čísla ty nejtalentovanější herečky a herce současnosti. Ivan Trojan letos za mimořádný přínos české kinematografii obdrží Cenu prezidenta Jiřího Bartošky, byl to tedy samozřejmě on, kdo na imaginární trase Praha – Karlovy Vary nasadil kapitánskou čapku. Skoro celá naše redakce se změnila z novinářů, kreativců a grafiků na řidiče, osvětlovače, dekoratéry a hlavně posádku, já jsem během focení obálky dokonce utopila vysílačku! A mraženou chobotnicí jsme po svolení reálného kapitána nakonec nakrmili české ryby.

Filmová fashion story je pro nás každoročně předzvěstí nejdůležitější události českého léta. A já se už fakt těším, až vypukne ten „nádherný masaker“, jak devítidennímu maratonu v podobě líčení, česání, oblékání, focení, zpovídání a natáčení celebrit vELLE Beauty Lounge říká naše spřátelená vizážistka Ivanka Tokárska. Má pravdu, masakr to je! Málokdy se zastavíte třeba se jen nadechnout a minimálně týden po festivalu potřebujete ticho a samotu. Budit se ale každé ráno s výhledem na historické lázeňské město, „oprašovat“ hvězdy stříbrného plátna a vedle práce se i občas napít šampaňského nebo vřídla, je ale výjimečný zážitek. Ještěže ho můžete alespoň na dálku zažít s námi – sledujte všechny naše digitální kanály.

Tohle číslo je ale napěchované i jinými skvělými materiály. Pokud jste propadli stejně jako já nové guilty pleasure, kterými jsou reality shows, máme pro vás kritické zamyšlení nad Ružou pre nevestu, která nás feministky děsí i fascinuje zároveň. Proč si z nich odnést hlavně poučení k sesterství, píše čerstvá vedoucí marianne.cz Kristýna Dobeš Moučková. Moje spolužačka ze žurnalistiky Míša Raková se naopak vrhla do ryze praktické záležitosti, a to nejen ve svém textu, ale i stejnojmenném podcastu O penězích se (ne)mluví. Proč bychom se my ženy měly více bavit o tom, kolik vyděláváme, aby nás firmy nemohly znevýhodňovat, argumentuje se skvělou sebeironií na straně 76. Zatímco já držela zábleskové světlo a balancovala s ním vedle fotografa Matúše Tótha na člunu, naše redaktorka Anička zpovídala herečku Terezu Rambu o jejím novém filmu, který vypráví životní příběh autorky Michaely Duffkové, jejíž boj s démonem alkoholu dojal mnohé. A jak do našeho slovníku pronikají terapeutické výrazy a do naší každodennosti laická diagnóza, prozkoumala online redaktorka Barbora Olexová.

Tak inspirativní čtení a šťastnou plavbu, při které vám bude i Poseidón nakloněn!

Svůj výtisk čerstvé, červencové ELLE si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a s poštovným zdarma na tomto odkaze.