Životní počty, numerologie a tajemná moc čísel

 

Jediné číslo, kterému jsem v životě věřila, byla suma na výplatní pásce. Vlastně ještě aktuální počet kilogramů, od kterých se odvíjela moje nálada. Hypotézu, že by čísla mohla mít jakoukoli moc, jsem házela do stejného pytle jako pravdivost horoskopů nebo věštění z lógru. Jinými slovy, vždycky se dozvíte něco, co s vámi bude rezonovat, ať už jste se narodili na svatého Dyndy, nebo třeba na Štědrý den.

Když mi v mailu přistála pozvánka na setkání s numeroložkou Monikou Ben Thabetovou, neváhala jsem ani vteřinu. „Aspoň se pobavím,” říkala jsem si v duchu. To jsem ovšem netušila, že smích je to poslední, co mě čeká. Spíš  dřina, pot a slzy. 

 

Osobní číslo vám pomůže odhalit, kdo jste, a naučí vás pracovat s talenty i slabinami

 

Na magickou moc čísel lidé věřili od starověku. Jejich význam už 3000 př. n. l. využívali Egypťané, Řekové,  Číňané… Že čísla jsou základem veškerého dění na zemi, ostatně tvrdil i řecký filozof Pythagoras, který položil základní kámen numerologie jakožto odborné nauky. Jsem trochu skeptická: proč by měla čísla určovat můj život?

Podle známé celostní terapeutky Jarmily Klímové jde v numerologii o podobný princip jako v astrologii, kdy postavení hvězd v době narození má jistou energii a ta na nás působí určitým způsobem. „Když vezmeme v potaz, že celý vesmír funguje na elektromagnetickém principu a že všechna tělesa a jevy mají určitou energii, můžeme se domnívat, že stejně funguje i datum našeho narození, které má samo o sobě jisté vibrace,” vysvětluje terapeutka. Potvrzuje to i Monika Ben Thabetová, která uvádí, že každé číslo má svoji specifickou vibraci (jinými slovy energii). Ty základní vibrace se označují 1 až 9. Vlastnosti čísel a jejich kombinace v numerologické mřížce pak dohromady dávají komplexní pohled na nás samé, což jsou základy, které definovala  takzvaná západní numerologie, jež vychází ze zmiňovaného Pyhagorova více než 2500 let starého učení. To nám říká,  že čísla při narození určují naše talenty, schopnosti a nástroje, které máme k dispozici. A  pokud si jejich energii zvědomíme, můžeme svůj život výrazně zlepšit...

Říjnová Elle vám představí ty největší podzimní trendy

elle.cz

Více o tajemné moci čísel se dozvíte v říjnové ELLE, kterou si můžete objednat až do své schránky za speciální cenu a poštovným zdarma na tomto odkaze.