Pigmentové skvrny: jak se jich zbavit přírodní cestou?

Nic náš obličej nerozzáří tak jako krásně sjednocená, zdravá a pěstěná pokožka. S otravnými pigmentovými skvrnami je to však výkon téměř nadlidský. Jedná se o tmavé flíčky, jež se mohou vysévat buď jednotlivě, nebo seskupené do větších ploch. Objevují se ve škále barev od světlehnědé po černou. Překvapit nás mohou téměř kdekoli na těle a kromě toho, že nám přidávají léta, mohou mít též negativní vliv na naši psychiku.

Příčiny vzniku pigmentových skvrn:

  • Nadměrné slunění je zajisté jednou z hlavních příčin. Nejenže způsobuje předčasné stárnutí pleti, ale také pozdější výsev pigmentových skvrn. Rada číslo jedna proto zní: opalujte se bezpečně!

 

  • Problematická pokožka: akné a následné jizvičky po něm se rády časem mění ve flíčky s nadměrnou pigmentací. Problematická a aknózní pleť vyžaduje speciální a šetrnou péči založenou na blahodárných účincích rostlinných olejů a výtažků. Tabu by měly být agresivní přípravky s alkoholem.

 

  • Hormonální změny: během těhotenství a při používání hormonální antikoncepce dochází k hormonálním změnám, které mohou mít na svědomí zvýšenou pigmentaci. Dobrá zpráva je, že ve většině případů se pleť krátce po porodu či po vysazení pilulek vrátí do normálu.

 

  • Nezdravý životní styl, oxidační procesy a nadměrný stres: zaručenou terapií je změna stravování, jídelníček bohatý na vitaminy skupiny B, vitamin C, E a kyselinu listovou.

 

Jak se zbavit pigmentových skvrn přírodní cestou:

Dříve, než svou pleť začnete zatěžovat drastickým chemickým bělením, pozvěte na pomoc přírodu. Například Asiatky již dlouhá staletí sázejí na rostlinné výtažky z divoké vrby nebo kaštanovníku. Evropanky postupně odhalují skrytou sílu citrusů a lékořice, ale mnohdy zapomínají, že právě kyseliny, obsažené v citrusech, mohou být poměrně dráždivé, zvlášť pokud se to s nimi přežene.

Ideální depigmentační přírodní kosmetika je ta, která obsahuje speciální koktejl olejů s bělicím účinkem. Které oleje zvolit?

· Šípkový olej je výjimečný svými hojivými účinky. Dokáže zredukovat drobné jizvy a výrazně zlepšit stav keloidů (vystouplé jizvy). Velice dobře jej snáší jak pleť stárnoucí, tak citlivá pokožka dětí.

· Moringový olej nabízí pomoc pleti, která potřebuje kromě vybělení pigmentových skvrn také oživit a zpevnit. Výborných výsledků dosahuje v péči o pleť aknózní, kterou dokonale sjednocuje. Rozdíly jsou dobře patrné již po několika týdnech pravidelného používání.

· Esenciální olej z myrhy: o jeho ochranných účincích dobře věděli už staří Egypťané, kteří jej přidávali do balzámů určených namožené, popraskané pleti. Má výrazné hojivé účinky, dezinfikuje a podporuje přirozenou regeneraci.

· Olej ze santalového dřeva: tento exotikou a kořením vonící olej má kromě depigmentačních schopností též schopnost udržet pleť zdravou a hydratovanou. Výborně si rozumí i s pletí, jež při kontaktu s běžnou kosmetikou reaguje příliš citlivě.

· Éterický kadidlový olej má bohatou vůni a už dávno není využíván jen pro náboženské účely. S pletí dokáže doslova zázraky: obnovuje pokožku ve všech vrstvách a redukuje vzhled již vzniklých jizev. Jeho podmanivá vůně navíc funguje jako skvělá aromaterapie při hormonálních potížích.

· Palmarosa je tropický druh trávy, která vydává vzácný olej sladké růžové vůně, jenž kromě regeneračních účinků také dezinfikuje, bojuje s plísněmi a aknózní i ekzematickou pletí. Dokáže navíc stimulovat lymfatický systém a zabraňovat otokům.

Se směsí těchto olejů získá pleť nejen sjednocenou barvu bez pigmentových skvrn, ale také výživu, jas a schopnost regenerace.

ELLE Beauty Club doporučuje:
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Nechcete přijít o nové číslo? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)