Věděli jste, že musíte nosit SPF krém i na #homeoffice?

Pokud jde o ochranu před sluncem, jedním z největších omylů je, že ji nemusíte používat uvnitř. Bohužel to není pravda. Vzhledem k tomu, že se všichni chystáme uvíznout doma na delší dobu, abychom zabránili dalšímu šíření COVID-19, je na čase tento mýtus jednou provždy vyvrátit. 

Standardní skleněná okna blokují UVB, ale ne UVA paprsky, které mohou proniknout hlouběji do pokožky. UVB záření se dostává do epidermis, ale UVA prostupuje až do dermis, kde dokáže napáchat velké škody. Paprsky UVA mohou přispívat k rakovině kůže, což je hlavní důvod, proč se doporučuje nosit SPF i doma, a to zejména pokud sedíte u okna nebo v místnosti se spoustou slunečního světla.

Marianna Poljančuková, internistka, mezinárodní beauty expertka, odbornice z kosmetologie a kosmetického průmyslu a estetická lékařka z GHC Kliniky to potvrzuje: „Chraňte se obzvlášť na jaře a v létě, kdy slunečné paprsky jsou agresivnější a intenzivnější. Paradoxní je, že do konce i žárovky typu led a xenon, které všichni máme v bytě či domě, mají rovněž negativní vliv na pleť, respektivě světlo, které vyzařují.“ Poljančuková doporučuje, aby ti, kteří trpí chronickými problémy s pletí, jako je hyperpigmentace a růžovka, používali SPF celoročně, nehledě na to, jestli tráví čas doma či venku.

Ptáte se, jak často byste měli SPF doplňovat? Záleží na tom, kde uvnitř sedíte. Pokud jste blízko okna, platí stejná pravidla, jako kdybyste byli venku na slunci. Tedy aplikujte každé dvě hodiny.

„Co se týká výše ochranného faktoru, doporučuji 20-25, ten je již součástí složení většiny domácí kosmetické péče. Pro ty, kteří klasické denní krémy nepoužívají a preferují BB či CC krémy, je ta otázka taky vyřešena, protože 90 % BB a CC krémů má ve svém složení SPF,“ říká doktorka Poljančuková. Nezapomeňte také na oblasti mimo obličej, které jsou rovněž vystaveny slunci, protože je pravděpodobně nezakrýváte make-upem.

Je lákavé přeskočit SPF ochranu, když zůstáváte doma. Ale ve vašem nejlepším zájmu by mělo být nosit ji každý den, nehledě na to, kde jste. 

ELLE Beauty Club doporučuje nosit širokospektrální SPF 30 každý den. 

ELLE Beauty Club doporučuje tyto produkty s SPF:
ELLE

ELLE PŘÍMO VE VAŠÍ SCHRÁNCE S POŠTOVNÝM ZDARMA

Roční předplatné ELLE tentokrát s luxusními produkty z řady The Ritual of Karma. Nechcete přijít o žádné nové číslo vašeho oblíbeného magazínu? Nechte si ho poslat domů. Výtisk vám doručíme až ke dveřím po celé České republice za stejnou cenu jako v obchodě, aniž byste museli platit poštovné. Stačí kliknout ZDE. (Akce platí pouze pro ČR.)