Vitamin C a proč je dobré ho mít vždy při ruce

Co je vitamín C?

Stejně jako vitamín C, který užíváte k odvrácení nemoci během chřipkové sezóny, působí vitamín C v pleťové kosmetice jako silný antioxidant proti volným radikálům. Volné radikály vznikají, když se naše buňky setkávají s poškozujícími látkami v našem prostředí, jako je znečištěné ovzduší, emise z vozidel, cigaretový kouř, nečistoty a UVA / UVB paprsky. Lidské tělo nevytváří vlastní vitamín C, ale spoléhá na jeho získání prostřednictvím nutričních a topických aplikací.

Rozsáhlý oxidační stres může oslabit Vaši pokožku, a tak urychlit stárnutí a také hyperpigmentaci. Vitamin C není jen silným antioxidantem, stimuluje také tvorbu kolagenu a je přirozeně protizánětlivý - dobrá zpráva pro ty z vás, kteří trpí akné, mastnou pletí a černými tečkami. Benefity z vitamínu C čerpají všechny typy pletí, včetně těch citlivých i velmi suchých.

Pokud toužíte po mladé, pružné, rozjasněné pleti bez zánětů, zarudnutí a tmavých skvrn, měli byste opravdu vitamín C zařadit do vaší péče o pleť.

Začnete vitamin C pravidelně používat pod svůj denní krém a brzo uvidíte výsledky. Pleť se barevně vyrovná, bude čistější, zářivější a také posílíte tvorbu nového kolagenu, takže se tak postaráte i o pevnější pleť. Navíc funguje jako prevence i napravuje již vzniklé škody. Hodí se pro všechny typy pleti, hlavně mastná a aknózní pokožka ho budou milovat a můžete ho začít používat kdykoliv, ale čím dřív tím líp. Od 18 let nahoru naprosto ideální.

Vitamínová séra se od sebe samozřejmě liší, zásadní je, aby vitamín byl aktivní a v dostatečné koncentraci. Pokud ho sérum obsahuje 10 až 20 procent, výsledky uvidíte rychleji a budou výraznější. U citlivější pleti uberte, 10-15 procent jí bude stačit. I produkty s koncentrací 3 až 10 procent fungují, jen na ně buďte ještě opatrnější a lahvičky uchovávejte ve tmě a dobře zavřené. Vzduch, světlo a vlhko jim nedělá vůbec dobře.

 

ELLE Beauty Club doporučuje:

 

The Ordinary Vitamin C Suspension 23% + HA Spheres, vitamin C suspension

Medik8 C-Tetra, super antioxidační sérum 

Clinique Daily Fresh Pressed Booster With Pure Vitamin C 10%, rozjasňující sérum s vitaminem C proti stárnutí pleti

Filorga C-Recover, rozjasňující sérum pro unavenou pleť

Kiehl's Glow Formula Skin Hydrator, rozjasňující a hydratační formule na pleť

La Roche-Posay Pure Vitamin C10, rozjasňující protivráskové sérum s vitaminem C

By Wishtrend Pure Vitamin C, rozjasňující protivráskové sérum s vitaminem C

100% Vitamín C, důležitý vitamínový prášek každodenně prospěšný zdraví z řady důvodů

 

ELLE Beauty Club doporučuje: