Dopřejte péči i vašim rtům!

text: Monika Pham

 

Správná péče o rty by neměla být přehlížena. Vaše ústa potřebují stejnou lásku a péči jako pleť a tělo. Kůže na rtech je velmi tenká a citlivá, proto je důležité rty udržovat hydratované po celý den. Vnější vlivy jako chlad, vítr a UV záření je pro vaše rty náročné a ty mají tendenci být rychle vysušené.

SCRUB

Recept na lahodné rty – než začnete s make-upem, ošetřete rty scrubem. Exfoliační částečky vás zbaví šupinek odumřelé kůže a vyhladí povrch, rtěnka se bude snadno nanášet a scrub prodlouží její výdrž. Konečky prstů naneste bohatou vrstvu na rty a krouživými pohyby masírujte. 

 

  • MAC, Lip Scrubtious

Odstraňte suché šupinky jemným exfoliátorem na bázi cukru obohaceném o hydratační a výživné oleje – je dostupný v 5 lahodných příchutích. 

 

  • FENTY BEAUTY, Pro Kiss’R Lip-Loving Scrubstick

Peeling rtů kdykoli a kdekoli, tyčinka obsahuje částečky z meruňkových jader. Hydratuje, vyživuje a zanechává rty hebké.

 

BALZÁMY

Zázrak v tubě – základ všech make-upových taštiček. Nosíme je v kabelkách a mají své místo v nočním stolku, zkrátka jich není nikdy dost. Níže uvádíme tipy na balzámy, které zachrání vaše žíznivé rty.

 

  • SOL DE JANEIRO, Brazilian Kiss Cupuacu Lip Butter

Rostlinný balzám obohacený o výživné cupuacu máslo, açaí a kokosový olej zanechá vaše rty hladké a zintenzivní vaši přirozenou barvu rtů.

 

  • FRANKBODY, Coffee Lip Balm

Balzám z přírodních ingrediencí s neodolatelnou příchutí kávy obsahuje lanolin, kokosový a kávový olej, který stimuluje produkci kolagenu ve rtech. 

 

  • LANOLIPS, Lano Lips 101 Ointment Coconuter

Balzám pro milovníky kokosu – hlavní hvězdou je složka lanolin, která mimikuje kožní lipidy a společně s vitamínem E funguje jako ochranný štít rtů. 

 

  • SHISEIDO, Lip Color Splash SPF 30 

Zvláčňující balzám, který zajišťuje maximální ochranu před UV zářením, což ocení milovníci hor nebo moře plus voděodolná textura dodává rtům čirý glossy finish.

                        

OLEJE

Oleje rty absorbují pomaleji, udržují tak správnou úroveň hydratace po celý den. Pokud zbožňujete glossy look jako my, tohle je cesta pro vás – vysoký lesk a vysoká hydratace.

 

  • HOURGLASS, N°28 Lip Treatment Oil

Péče pro rty, která kombinuje 28 zázračných ingrediencí – esenciální oleje, vitamíny a účinné aktivní látky v mimořádně luxusní olejové směsi – produkt po rtech roznáší opulentní hrot pozlacený 24karátovým zlatem. Vybírejte z 5 odstínu, které podtrhnou vaši přirozenou barvu rtů.

 

  • CLARINS, Instant Light Lip Comfort Oil

Zkrášlující a vyživující olej na rty bohatý na aktivní rostlinné látky poskytuje okamžitou úlevu, zanechává neodolatelný lesk a udržuje rty hydratované díky směsi olejů z lískových ořechů a jojoby. 

 

MASKA NA RTY

Jsou vaše rty natolik suché a nepomáhá ani váš osvědčený balzám? V ten okamžik přichází záchrana v podobě masky na rty. 

 

  • PATCHOLOGY, Flashpatch Lip Renewal

Pečující hydrogelová maska dokonale připraví rty k nanesení rtěnky poskytuje expresní hlubokou hydrataci, která zjemňuje a vyhlazuje. Rty jsou viditelně plnější a linie jsou vypnuté. Obsažený niacinamid pomáhá zvyšovat hladinu lipidů a zabraňuje ztrátě vody. 

 

  • LANEIGE, Lip Sleeping Mask 

Maska intenzivně vyživuje vaše rty, zatímco vy spíte – díky exkluzivní technologii, která postupně uvolňuje hydrataci po dobu 8 hodin. Maska přilne ke rtům pro rychlou absorpci, uzamkne aktivní složky a minerální vodu.

EBC promo